Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


TAROT VE DANIŞMA

TAROT VE DANIŞMA

Kartların üzerinde İskandinav kültüründen, Hint ve Mısır gizemciliğine kadar uzanan pek çok sembolleri görmek mümkündür.
Büyük sırlar veya Arkana Majör Destesinde kartların Üzerinde gizli bilimlerde pek çok düşünceyi anlatan güzel resimler ve semboller bulunmaktadır. Bu resimler ile insan yaşamındaki önemli ruhsal haller ve olaylar anlatılmaktadır. 0021 arası numara da verilen bu kartlara imparatoriçe, başrahip, güneş gibi isimler verilmiştir.

 
Küçük sırlar veya Arkana Minör destesi toplam 56 adet olup bugünki 52 + jokerden oluşan iskambilin atası olduğu sanılmaktadır. Bu deste iskambil destesi gibi 14 karttan oluşan dört ana gruba bölünür. Bunlar asa kupa kılıç ve tılsım serileridir. Asa ateşe, kupa suya, kılıç havaya, tılsım ise toprağa tekabül eder. Modern iskambil destelerinde, asalar = sinekler(Clubs), kupalar=kupalar (Hearts), kılıçlar=karolar(Diamonds), tılsımlar maçalar (Spades)olarak ifade bulmuştur.

 
56 Adetlik küçük sırlar destesi 40 ve 16 adet olarak iki grupta düşünülebilir. Her seride 0110 arası numara verilen 10 adet kart olup toplamı 40 eder. Bu kartların anlatmak istedikleri üzerlerindeki semboller ve resimler ile gösterilmiştir. Her seride kral, kraliçe, şövalye ve uşak diye isimlendirilmiş dört adet daha kart bulunmaktadır. Bazı kart dizaynlarında şövalye prens, uşak da prenses olarak isimlendirilmiştir. Bunlara da saraylı kartlar denir. Bunların toplamı da 16 adet eder. Böylece toplam 56 adetlik arkana minör destesi oluşur. Saraylı kartlar iskambildeki papaz kız ve valenin karşıtıdırlar. Saraylı kartlar genelde önemli kişilere işaret ederler.