Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Kupa Kralı

Kupa Kralı

Burcu: Yengeç (22 Haziran 23 Temmuz)

Süre: Gün

Kupa Kralı su elementinin eril yönünü simgeler. Transandantal deneyim, kurtuluş ve özle, tanrısal (ya da dil isimlendirilemeyeni her nasıl tasvir etmeye çalışıyorsa) olanla mistik “bir”leşme arayışımızı temsil eder. O, bu bölgenin entelektüel yaklaşıma ebediyen kapalı olduğunu ve yalnızca kendilerini sezgisel bakışa açarak bulunmaya ve dokunulmaya hazır olanlar tarafından deneyim lenebileceğini bilir. Bunun ötesinde Kupa Kralı duygularımıza ve aracılık gücümüze, aldığımız titreşimlere müzik, şiir ve diğer sanat biçimleri iyileştirme sanatı da dahil formunda ahenk vererek bir yer açma isteğimiz demektir.

 

 

Ancak bu güçlerle amatörce ve sıradan bir basiretsizlikle ilgilenecek olursak, ortaya gülünç yeteneksiz, Don Kişot gibi çılgın ve son derece güvenilmez, hatta çoğunlukla iki yüzlü insan formunda bozuk bir resim çıkar. Sınır çizme yeteneğinin olmayışı nedeniyle bu insan daha ziyade güçlerin oyun topudur ve karışık işlerin, entrikaların içine sürüklenir.İş yaşamında Kupa Kralı ruhumuzun güçlerini ifade etmek istediğimiz bir evrede olduğumuz anlamına gelir. Sınırlamaların ötesine geçerek, spontane fikirlerin ve isteklerin hareketlerimize süzülmesine izin vererek hatta yalnızca görevlerimize daha keyifle yaklaşarak günlük iş yaşamımızda gittikçe daha fazla duygularımıza göre davranmaya çalışırız.

 

 

Aynı şekilde kart önümüzde aracılık güçlerimize daha uygun olabilecek bir iş tercihi veya yeni bir başlangıç olduğunu da gösterir. Bu özellikle sanatsal, terapik ve sosyal bir iş olabilir.Bilinç düzeyinde Kupa Kralı bizim amaçlı olarak içsel yaşamımıza yöneldiğimiz ve bilinçdışı nın güçlerini keşfedip geliştirdiğimiz anlamına gelir. Kart, aracı yaradılışımızındoğamızın kav ranışını ve arıtılışını gösterir ve ezoterik, hatta okült alana yönelik yoğun ilgi demektir. İlgimizi kendi rüyalarımıza veya kolektif bilinçdışının hayal imgeleri olan mitlere yönelterek ruhun imgeler dünyasına açıldığımızın işareti olabilir.Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart partnerimizin istek ve özlemleriyle, ama aynı zamanda da korkularıyla, her zamankinden daha fazla empati kurabildiğimiz ve onun anlayışlı, yardımsever dostu olduğumuz duygusal bir zaman demektir. Dolayısıyla Kupa Kralı çoğunlukla kendi duygularımızı gösterdiğimiz ve derin deneyimlere, bazen de fazla duygusal hayallere açık olduğumuz romantik bir zamana işaret eder.

Kupa Kralı Düz Açılırsa

Bu kral duygusal, sevgi dolu, insancıl ve koruyup kollayan biridir. Evlendiğimde iyi bir aile babası olur. İlgi alanları emlakçilik, ev ürünleri, iç mimari, yiyecek içecek, sanat ve bilimdir. Kupa kralı hangi mesleği ya parsa yapsın kendini güvende ve emniyette hissetmeye ihtiyaç duyar. Su grubu olduğu için deniz kuvvetlerinde görev alabilir.

Kupa Kralı Ters Açılırsa

Bu kral soğuk, umursamaz ve başkalarına önem vermeyen biridir. İş hayatında ve aşk ilişkilerinde güvenilmez biri olabilir. Duyguları dengesizdir, hesapçı ve kalpsiz biri olabilir. Bu kralın ters açılması güven azlığından dolayı korku ve endişeli olduğunu gösterir. Bu ters açılan bir Yengeç kadını da olabilir; olumlu ya da olumsuz.