Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falında Kılıçlar’ın Üçlüsü

Kılıçlar’ın Üçlüsü

İlk görüldüğünde birçok kişinin tarot falında bu karta tepkisi irkilmek olmak. Ne trajik bir gün.
Dikkatli bakmadıkça bu görüntü hakkında kendini iyi hissetmek çok zordur. Her iki kart setindeki üç kılıç kalbi deliyorsa da; kan görünmemekte; dolayısıyla biz, Waite bunu üzüntü temsili olarak düşünse de; kalp kırılması olarak düşünmekteyiz. Bu bize meselenin kalbine inmemizi tavsiye eden bir karttır.

Unutmayınız ki, bu kart destesi bizim ahlaki durumlar geliştirmemizin uğraşılarını anlatır. Bunun için, önceden düşündüğümüz veya kabul ettiğimiz bazı fikirlerden vazgeçmemiz gerekir. Bu sık sık bizi incitir, hayal kırıklığımız kalbimize saplanır. Üzüntüyle veya eski fikirlerimizin bizi sürüklediği engellemeyle gözyaşı dökeriz. Bu üçlülerin katlanmamız büyüme, uzlaşma ve ilk sonuçlanmayı temsil ettiğini hatırlayınız. Robin Wood tasvirindeki birbirine eş iki kılıçtan soldaki kırmızı, sağdaki ise yeşildir. Renk çarkındaki zıtlar sağ kılıçtaki aşağı doğru bakarken solkılıçın kabzasındaki muhafızın yukarı doğru bakması gerçeğinin tekrarlanması gibi, birbirini dengeler.

Acısız zafer ve zafersiz acı yoktur. Kavrama yeteneğine ulaştığımız için, mutluluktan ağlayabiliriz; fakat kart sadece 3 olduğu için bizi, gelecekte daha iş beklediğinin farkına varmamız gerek. Bu yüzden, bize göre kartın konusu, çabalamacı ve asil ruh.

Kılıçlar’m Üçlüsünü, durum için çekmek aşağıdakileri ortaya koyabilir:

a. Durumumuza, dürüstçe, kendimizi kandırmadan bakıyoruz;

b. Durumumuz, yüzleşmemiz ve çözmemiz gereken, eski acılan hatırlatıyor olabilir. Onlardan kurtulmamız, konumuzla daha iyi ilgile nebilmemiz için, bize yeni enerji verecektir;

c. Geçmişte yaşanmış, olumsuz tecrübeler veya inançlar, bugünkü durumumuza vereceğimiz hükmü, kötü yönde etkilieyecektir.

Kılıçlar’in Üçlüsü’nü, Mücadele için çekmekse:

a. İlişkide, manipülasyondan kurtulma ve kendimizi dürüstçe anlatma zamanı geldi;

b. Savunma siperlerimiz tükendi, kendimizi yenilememiz ve tamir etmemiz gerek;

c. Acılarımızla karşı karşıya geliyoruz;

d. Geçmişteki veya bugünkü durumuzla, dolaylı yada direkt olarak ilgili, ne kinimiz varsa, ondan kurtuluyoruz. Onlar, bizim yaratma ve sezme yeteneğimizi kötü etkiliyorlar.