Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı Kartı Kılıçlar’ın İkilisi

Kılıçlar’m İkilisi

Kılıçlar’m İkilisi tarot için bize bloke edilmiş veya yenişemediğimiz bir durumda olduğumuzu gösterir. Bu sıklıkla, sürüncemede kalma, düşünüp taşınma durumunda çok fazla zaman harcama veya kendimizi yenişe meme durumunda hissettiğimiz durumları kaale almama kartı olarak addedilebilir.

En pozitif duyusu içinde; ilave bilgiyi araştırmadan veya alıncaya kadar Uyanış vermeyi askıya alma zamanının geldiğini işaret edebilir.

Karların “tema”sı yanlış dengedir. Kartların tarot falı içindeki kadın dengeli göründüğünde; gerçek durumları görme yeteneği olmadığını veya seçeneklerini belirleyemediğini ortaya koyarak; gözleri bağlı demektir.

RaiderWaite ve Robin Wood tarot falı kartlarının her ikisi de gözleri bağlı, uzun sabahlık giymiş, göğüslerinin önünde çapraz iki kılıç tutan bir kadını resmeder. RiderWaite figürü entellektuel anlayışın sarı terliklerini giyer ve bir miktar su ile dengelenmiştir.Robin Wood figürü ise çıplak ayaklıdır (Hala temel doğasma topraklanmıştır) ve duygularını veya bilinçsiz reaksiyonlarını kucaklayan sulara izin verircesine taş bir platformun üzerinde oturur.

Açıkça çok daha tehlikeli bir pozisyondadır. Wood uzun elbisesinin; dikkatli olmaması halinde şaşırtabileceğini gösterdiğini söyler. Kesinlikle her iki kadın da emniyetle hareket etmeden önce kılıçlardan birini veya her ikisini de bırakmalıdır. Seçim gücü hala, kılıçlan tüm bunlardan sonra tutan onlardadır.

Jungian analisti Marion Woodman; bu sahnede açıkça karakterize edilen “zıtlıkların çekimi” nden bahseder ve yazar. Çözüm sadece her iki tarafı değerli tutar ve entegre edersek gelir. Bu kendi kişisel vicdanımızı geliştirme yolunda katılmamız gereken belki de ilk çabadır.

Kılıçlar’m İkilisi’ni Durum tarot falı için çekmek aşağıdakileri ortaya koyar

a. Durumumuzu harekete geçmeden açıklığa kavuştururuz, muhtemelen “Dil sürçmeleri” ne karşı alarmda olarak veya vicdanımızı araştırarak,

b. Durumumuzun gerçeğine gözlerimizi kapattığımızı, veya eğer görebilirsek, onu algılamaya gönülsüz olduğumuzu,

c. Durumumuzda; katılan kişilerce alınan hükümsel pozisyonlarca çağrıştırılan bir ahlaki kördüğüm bulunabileceğini.

Kıhçlar’ın İkilisi’ni Mücadele için çekmekse:

a. Durumumuzun içindeki “Zıtlıklar” ın veya çatışan değerlerin farkına varmamızı,

b. Kendimiz için bir karara varmamızı, muhtemelen meditasyon için “Zaman bitti” kavramının yardımıyla,

c. Sadece kendi zihnimizde olsa bile, bazı durumların veya ilişkilerin gerçeklerini uzlaştırmaya yöneltmemizi, işaret edebilirler.