Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı ARABA Kartı

ARABA

Anahtar Kelime: Hayat yolu

Burcu: Yengeç

Küçük Arkana: Yediler

Elementi: Su

Olumlu Özellikler: Başarı, zihinsel kontrol, güvenlik, içsel rehberlik, canlılık, dalgalanmalar, itimat.

Olumsuz Özellikler: Kendine fazla güvenmek, (materyalizm) bilgi eksikliği, gücün yanlış kullanılması, önyargı, yönsüzlük, batıl itikat.

 

Tarot falında Araba ileriye doğru büyük atılım anlamına gelir. Kendimizi bildik çevremizden koparabildiğimizi ve kendi yolumuza gidebildiğimizi gösterir. Bunu yaparkenki itici güçlerimiz özgürlük arzusu, tutku, kaybolan cenneti arayış veya sadece kendi farkındalık gereksinimimizdir. Araba, ayrılmayı güven ve sevinç dolu gösteren tek Tarot kartıdır. Diğerlerinde ayrılık hep kasvet duygusu ve korkuyla gösterilmiştir. Ama burada güçlü ve gözüpek bir cesaretle ilerleme, inisiyatifi ve riskleri almaya büyük bir isteklilik vardır.

 

Tarot falında bu Kart birçok beceriyi (arabayı sürmek), ama aynı zamanda da deneyimsizliği (bilinmeyen bir dünyaya giriş) göstermektedir. Bu nedenle, kartın kişinin kendi gücünü tahminde aşırıya kaçmaması, aşırı özgüven ve coşkuyla davranmamaması gerektiği konusunda uyarı içerdiğini de anlamak gerekir. Aksine, hâlâ öğrenecek çok şeyimiz olduğunu zamanla kavramamız gerekir.İş yaşamında Araba ileriye doğru sağlam bir adım attığımızı, hatta belki de bağımsız çalışmaya doğru cesaretle ilerlediğimizi gösterir.

 

Bizim başarı için çabamızı, uygulama gücümüzü ve istekliliğimizi, gözü pek ve maceraperest ruhumuzu gösterir. Bu nedenle, kendinden emin yeni bir işe başlamayı veya daha büyük görev ve sorumlulukları üstlenmeyi temsil eder. Başarının izinde olduğumuza işaret eder, ama aynı zamanda bizi düşüncesizlik ve kapasitemizi fazla abartma konularında da uyarır.Bilinç düzeyinde Araba var sayılan düşüncelerden sıyrılarak kendimize uygun bir dünya kavrayışı edinmek ve en zorlu sorunları çözmek üzere cesur adımı atabilmek için hâlâ genç, ama kuvvetli olan bir özgüven anlamına gelir.

 

Bu iç çelişkilerin, yani duyguyla düşünce, iradeyle içgüdü ve arzuyla gerçeklik arasındaki ayrılık gibi, üstesinden gelme meselesidir.Kişisel ilişkilerimiz kapsamında bu kart, bazen eski ve bildik ortamınızı fazla kayıtsızca bırakmanız sonucunu doğurabilecek, yeni bir ilişkinin başlangıcı anlamına gelir. Bununla birlikte bir diğer anlamı da zaten gelişmiş olan bir ilişkide eski yıpranmışlık izlerini temizleyecek ve birçok alışılmış rutin ve beklentileri de altüst edecek olan “taze rüzgârın esmesi” dir.

 

Araba Kartı Düz Açılırsa

Şimdi kaderini kontrol edip galip gelmek için akimı kullanma zamanıdır. Dikkatli plan yaptıktan sonra harekete geç. Arabacı senin yüksek benliğindir, bütün işlerinde onun sana rehberlik etmesine izin ver ve ona güven. İlk önce ne istediğini bil. Yaşam dönemlerden ibarettir ve tekerlekler yavaş döner. Cinsel enerjini akıllıca kullan. Yolculuğa çık.

Araba Kartı Ters Açılırsa

Enerjinin akılsız bir şekilde yönlendirilmesi. Ölçülü olmak her zaman bir zorunluluktur. İçsel rehberine güven eksikliği yaşamı güçleştirir. Alkol ve ilaç kullanırken dikkatli ol. Kendi isteklerine düşkünlük. Züppelik. Hapsolmuş hissetmek. Dik başlılık. Zihin açıklığına ihtiyaç duymak.

(2) Yorum Ekli

  1. sevgi26 Temmuz 2014 Cevapla
    benım ask hayatım ne olacak
  2. aaaaaa26 Temmuz 2014 Cevapla
    o serefsızle aramız ne olacak

14 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)