Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı Kart 7 “Âşıklar”

VI Âşıklar

Anahtar Kelimeler: Seçerim

Burcu: İkizler

Küçük Arkana: Altılar

Elementi: Hava

Tarot falında Bu kart iki konuyu birleştirir. Sevgide büyük bir deneyimi belirtir ve aynı zamanda bize bu adımın bir karar almayı da gerektirdiğini algılatır: Önceki yaşam çatımızdan (baba evi, bekârlık, birçok flört) feragat ve bir sevgiye açıkça bağlanma. “Aşıklar’ın işaret ettiği büyük deneyime ancak bu adımı atarak ulaşabiliriz. Bu nedenle bu kartın adı daha önceleri “Karar”dı. Tarot Kartı aynı zamanda sevgiyle çok az ilgisi olan veya hiç olmayan bazı kararlara da işaret edebilir. Böyle durumlarda bütün kalbimizle, hiçbir öfkeye kapılmadan ve bir kaçış yolu bırakmaksızın karar vermemiz gerektiği anlamına gelir.

 

Bu tarot falı Kartının bu iki temadan hangisini vurguladığına, ancak sorulan sorunun dayandığı temele göre karar verilebilir. Her durumda bu kart büyük, koşulsuz “evet” anlamına gelir.İş yaşamında bu kartın vurgusu karar gerektiren konulara ilişkindir. Bütün veriler üzerinde çalışırken ve değerlendirirken, bundan sonraki tavrımızı belirleyecek ve yönlendirecek olan net bir bakış açısı kazanmamız gerektiğini gösterir. Bunlar iş yaşamındaki hedeflerimizi değiştireceğimiz veya yeni bir görev, yabancısı olduğumuz yeni bir iş sahası veya belirli bir proje için karar vereceğimiz konular olabilir. Kart mutlaka yeni olan bir şeye işaret etmeyebilir.

 

Aynı zamanda, içsel direncimizden kurtulup, açık ve koşulsuz bir şekilde mevcut işimize devam edeceğimiz anlamına da gelebilir.Bilinç düzeyinde Aşıklar önümüzdeki fırsatların bilincine vardığımızı ve ancak kendimizi bilinçli olarak koşulladığımız, verdiğimiz karara sadakatimizi içtenlikle ilan ettiğimiz takdirde derin ve büyük deneyimlerimize ulaşabileceğimizin farkına vardığımızı gösterir. Böylelikle, sözüm ona “çok seçenekli toplum*”un mümkün olduğunca fazla alternatife açık kapı bırakıp sürekli en iyinin geleceğini umarak doyuma ulaşacağına inanan mutluluk beklentisi ile kendisini nasıl aldatmış olduğunu anlarız.

 

Yüzlerdeki ha yalkırıklığı doğru fırsatların yokluğunun kanıtı değil, daha ziyade cesaret ve kendini adama isteğinin var olmadığı doyumsuz, isteksiz ve yüzeysel bir yaşamın ifadesidir. Derin ve doyurucu bir deneyimin yolunu, yalnızca kesin bir karar verdiğimiz ve bu karara bağlı kaldığımız takdirde bulabiliriz.Kişisel ilişkilerimiz kapsamında bu kart bize derinden dokunan ve içimizden akan büyük sevgiyi temsil eder. Bunun “aşık olmakla” pek ilgisi yoktur; Erich Fromm’un doğru şekilde belirttiği gibi en fazla geçmiş yalnızlığımızın göstergesi olabilir.Bu kart yeni bir ilişkiye işaret edebilir veya büyük mutluluğumuzu burada ve şimdi, yani var olan ilişkimizde bulabileceğimizi gösterebilir.

 

Bu kartın kararlı karakteri bize açıkça gösterir ki, doyumlu deneyim kaynağının çeşmesini, yalnızca kendimizi gönüllü olarak “sı nır’ladığımız ve bu yolda belirli bir kişiyle ilerleyeceğimizi tüm kalbimizle ilan ettiğimiz zaman açabiliriz. Her birimiz eğer Rüyalarımızın Kadım’na veya Yakışıklı Prense rastlayacak olursak, kesinlikle bu adımı atmaya hazırızdır. Bu kart bizi kendimizi aldatmaya devam etmemeye ve böyle masalımsı karakterlerin kendilerini bize bir bütün halinde göstermeyeceklerinin, ama partnerimizin içinde keşfedilmeyi bekliyor olabileceklerinin farkına varmaya davet eder. Bizi diğer kişiye götüren yol “karar vermek ’tir.

 

Âşıklar Kartı Düz Açılırsa

 

Tanrısızlık ile erdem arasında bir seçim yapma zamanı. Her konuda seçim yapma yeteneği. Yüksek bilinçten cevaplar arama ve yardım geleceğine inanç. Davranışların sorumluluğunu alma. Kontrollü arzular, insanlarla uyum., Yinelenen alışkanlıkların farkında olarak seçim yapmak. Evlilik için uygun bir zaman değil. Yolculuğa çıkmak ya da sosyal bir olaya katılmak için veya sağlık konusunda dikkat etmek gerek.

 

Âşıklar Kartı Ters Açılırsa

 

Karar alma zamanı değil. Nişan ya da evlilik planlarının ertelenmesi. Karar verme konusunda endişeli olmak, yanlış yapmaktan korkmak. Kendine ya da iç sesine güvenmemek. Cinselliğe fazlasıyla düşmek. Sadakatsizlik. Sağlık sorunları. Dar kafalılık. Sorumsuzca davranmak. İlişkilerde dürüst olmamak.

(6) Yorum Ekli

 1. Kb14 Ağustos 2015 Cevapla
  Ask durumu
 2. Irem22 Haziran 2015 Cevapla
  Birini seviyorum onu sevdiğimi biliyor ve onunla ve arkadaşlarla oyun oynarken bir kaç kere bakıyor bir keresinde de o arkadaşıyla müzik dinlerken bende arkadaşımla oynuyordum ve arkadaşım yanıma gelip müzik dinlerken hep sana bakıyor dedi
  Merak ediyorum acaba beni seviyor mu? Sevmiyor mu?
 3. nesli10 Eylül 2014 Cevapla
  aşkımla geleceğim nasıl olacak
 4. seda13 Ağustos 2014 Cevapla
  gerçekten doğru 😀
 5. FATOŞ09 Temmuz 2014 Cevapla
  Sevgilimle ayrıyız barışacakmıyız
 6. dilek08 Nisan 2014 Cevapla
  canani ile ilişkim nasıl olacak

11 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)