Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı As Asası’nı Mücadele için çekmek

As Asası’nı Mücadele için çekmekse

Eğer daha önce tereddüt ettiğiniz, özellikle yaratıcı yönünüzle ilgili bir projeye veya bir ilişkiye, yeniden başlamayı düşünüyorsanız şimdi tam sırasıdır;
Yeni fırsatlar bizim için, kendimizi geliştirme ve kendimize olan saygımızı arttırma olasılıklarına sahiptir. Dikkatli düşünün ve reddetmekte acele davranmaym.

Ruhani sezgimizi geliştirecek faaliyetler seçmenin, tam sırası;
Yavaşlayın, Sabrınızı terbiye edin. Asaların İkisi, elinizdeki kaynakları saymak için vakit almayı ve en iyi nasıl değerlendirmeniz gerektiğini anlatıyor. Pascal’m hatırlattığı gibi “İnsanoğlu, kendi içiyle konuşma kabiliyetine sahip ve bunu, kendi menfaatine faydalı olarak kullanabilir”

RiderWaite’in tarot kartında, soylu veya zengin bir adam, toprağın üzerinde duruyor büyük bir olasılıkla kendi evinin veya kalesinin toprağıdır. Ambleminde, şehvet kırmızısı güller ve dürüstlüğü temsil eden beyaz zambaklar var ve adama, bu çiçekleri ilk gördüğümüz zamanki Büyücü söz vermiş olduğu ilhamını hatırlatıyor. Sihirbaz, yüce enerjiden ilham alırken (Elleri yukarı doğru), Asaların İkisi’ndeki kişi bedensel olarak sağlam temel üzerinde sağ eli ile küreyi tutuyor. Sol elindeki Asaten aldığı ilhamı, gerçeğe uygulamaya başlıyor. Amblem, ruhani ve dünyevi arzulan ve istekleri arasındaki dengeyi ifade ediyor. Adam, hayattaki amacını ve durumunu değerlendiriyor ve önündeki okyanus kadar olan imkanlarını, nasıl kullanacağını düşünüyor olabilir.

Robin Wood’un tarot falı kartındaki adamın üstünde bulunan zambaklar ve güllerle süslü renkli pelerin, sahip olduğu yetenek, enerji ve gelecekle ilgili girişimlerini düşündüğünü simgeliyor. Her zaman yanında taşıyor; onu örtüyor ve ruhani varlığını koruyor (Şakrası ve sırt kemiği). Üçüncü gözünün şu anda harekette olduğunu, takkesindeki kırmızılık ifade ediyor. Belki de takımın gelecekte önüne çıkacak olan, işlerini düşünüyordur. Takkenin sol tarafındaki mücevher, duyması ve haber alması için bir vasıta. Aşağıdaki kıyı şeridi, kayalıklı ve elindeki küreden dolayı bir kısmı görünmüyor (Dünyaya bakış açısı) ve yapabüe ceklerinde kendine olan güvenini simgeliyor.

Erkekler, duruşlarını her iki kartta da uzun süre muhafaza edemeyeceklerini gösteriyor. (Sadece o an için kontrolde) ve eğer, Asalar Kralı olmak istiyorsa, enerjisini tamamladıkdan sonra, yapacağı dünyevi, “Asaçi” işlerine devam etmesi gerekiyor. Kart, yeni oluşumlar için hazırlıkların dikkatlice yapılması gerektiğini ima ediyor.

Bize yeni görüşmeler için, kapılar açıyor. Emniyetli bir şekilde, günlük hayatımızın ötesine bakmanın zamanı gelmiştir, düşünme alanımızı genişleterek ve yeni fikirlere yer vererek, daha ötelere bakmalıyız. Her ne kadar, şu anki halimizden rahatsak kart bize, daha derin sorunlarla ilgilenebilme gücüne, sahip olduğumuzu söylüyor. Ufka bakın. Bilgi Asalarınıza sıkıca sanlın ve ilhamın gelmesi için kendinize izin ve zaman verin. Küreyi tutan el burda, aklımızla ve kalbimizle, hareket alanımızı yönetebileceğimizi, sembolize ediyor. Gideceğiniz yöne gitmeden önce, kendinize vakit yaratın ve plan kurun. Hem davranışlarınızda, hem de kalbinizde genç olun ve düşüncelerinizde açık fikirli olun.

Bütün ikilerde olduğu gibi, idareci Majör Arcana kartı, Başrahibe D’dir. O zaman, biliyoruz ki, ikililiği içeren yani maddiyatı, gerçeği (Küre), bizim içimizdeki şahısla (Asa), ilgili durumu ve anlaşmazlığı, çözmeye çağırılıyoruz. İdareci tarot falı Majör Arcana kartlarından biri olan Uyanış ile ( XX = 2 = 0 = 2), bunun zor bir dövüşme olacağını ama dürüstlüğe olan ihtiyacımızı ve kendimize olan inancımızı, Majör Arcana kartı Uyanış İÜ tarafından temsil ediliyor ve ( X I = I +1= 2 ) bizim ileriye doğru olan adımlarımızı etkiliyor.

Asa II’ yi Durum için çekmek, aşağıdakileri ortaya koyabilir:

a) Bulunduğumuz koşula göre, zıt ve değişik fikirleri, içimizde ayırmaya çağınlabiliriz;

b) Dünyayı elimizde tutuyoruz ve kendi seçimlerimizi yapmakta özgürüz;

Şu anda bulunduğumuz koşul, dengeli olsada, durumumuzu değerlendirip, gelecekten ne istediğimize karar vermeliyiz;

Asa Il’yi, Mücadele için çekmekse:

Harekete geçmek için, plan yapmaya başlamalısın. Uzun süre hareketsiz kalınmaz;

Yapmayı düşündüğünüz işlerle ilgilenmek, hem maddi zenginlik hem de istikrar sağlayabilir ve içgüdüsel yeteneklerinizi arttırabilir;

Kendimizi küçük görmemeliyiz. Düşündüğümüzden, daha yetenekliyiz;