Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


TAROT ASA AÇILIMLARI

ASA YAYMALARITarot mücadelesindeki iki değnek kombinasyonu, bize şunu gösterir: Gelişme veya içgüdümüze dayanmanın, bizim aktivitemizde önemli yer alacağı, bir dönemdeyiz. Bir yaymada çekilen 2 değnek, yaratıcı zamanı veya durumu da temsil eder. Fakat gölge tarafı, gerçeklerle araştırma yapmadan hayalimizi çok kullanıyor olmamızdır.

ASA SEKİZLİSİ (DURUM) ASA BEŞLİSİ (MÜCADELE)
Tarot yorumu yapmamızın kaynaklarından biri, olan bir şey için endişelenmemiz veya bizim için net bir yön olmadığının farkında olmamızdır. Bu iki kart, bunu net bir şekilde ortaya koyar. Bulunduğumuz durum, aktif olacak ve büyük olasılıkla çok heyecan uyandıracaktır.

Biz, hemen bir sonuca atlamamalıyız. Yaşadığımız huzursuzluk; ya olayların kontrolünü kaybetmemizden, ya da her yerden gelen değişik fikirlerin, sonucu etkilemesinden kaynaklanıyor. Belki de, bizim durumumuzda olan insanlar, bizim bakış açımızın “Tuhaf veya imkansız” olduğunu düşünebilirler veya belki de daha gerçek bir bakış açısına geçmek, herkes için daha iyi olacaktır.

Mücadelemiz, durumu düzeltmemiz demektir. Ve o, zamanla olabilir. Durum, her ne kadar karmakarışık olup, tantanaya dönüşürse, bazen çok kişiler istediklerini empoze etmeye çalışıyorlar. Beraber mi çalışıyoruz ? Yoksa başkalarının fikirlerinden, makul olanı seçip, değerlendiriyor muyuz? Biz birbirimize, meydan okumakla o kadar meşgulüz ki, başka hiç bir şey yapamıyor muyuz? Hilekar yönümüz veya kaçamak cevap vermemiz, gerçekten istediğimizi elde etmemize yardımcı olacak mı? Herkesin, aynı amaç için, çalışıp çalışmadığını değerlendirmemiz gerekmiyor mu ?

Konu, iç gelişmeyle ilgiliyse, başka yorumlar okuyup çözüme va ramadan, başkalarına danışmamız gerekebilecek. Konu, ilişkiyle ilgili ise, kendimizi sıklıkla başkalarıyla tartışırken bulacağız demektir. Tartışma, aslında ilişkiyi canlandırıcı nitelikte olabilmesine rağmen, sürekli olması önemli bir konudur.

Sorunumuz, içimizde düzensizlik hissi uyandırdı ve düzenleme arzusunu oluşturdu. Karışıklıklardan uzak ve daha çok “Bilim” olsun. Bizim sorunumuz meraktan değil, dertten ve tedirginlikten doğdu. Her iki kart bizi, acele karar vermememiz için uyarıyor. Tedirginlik veya huzursuzluk olduğunda, olaylara işler, düzene girene kadar, biraz daha uzun süre katlanmak zorunda kalabiliyoruz. Kavram ve uyanma belirgin olana kadar, Bir süre stresli yaşayacağız.

Aşağıdaki kart, kombinasyonları; (Biz, hayal içinde) üretken sembolden (İmparatoriçe) etkilenmiş olarak, hazırlayıcı durumdaki etkisini gösterir. Bu, yaratıcı düşünce ve üretkenlik için çok iyi bir birleşimdir.