Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tanıklık ediş

Tanıklık ediş

Tanıklık ediş başlangıçtır; akıl yokluğuysa tamamlamadır. Tanıklık ediş, akıl yokluğuna ulaşma yöntemidir.
Doğal olarak tanıklık etmek size daha kolay gelecek. O size yakındır. Oysa tanıklık etmek tohumlar gibidir yalnızca; soma da uzun bir bekleme süresidir. Sadece bekleme değil, bu tohumun gelişeceğine, bir ağaççık olacağına, bir gün ilkbaharın geleceğine ve bu ağaççığın çiçekleri olacağına güvenmedir de. Akıl yokluğu, çiçek açışın en son aşamasıdır.

Tohum ekme çok kolaydır elbette. Sizin elinizdedir bu. Ama çiçek yetiştirme sizi aşar. Tüm tarlayı hazırlayabilirsiniz, ama çiçekler kendiliklerinden gelirler. Onları gelmeye zorlamanın yolunu bulamazsınız. İlkbahar ulaşamayacağınız bir yerdedir. Ama hazırlığınız kusursuzsa ilkbahar gelir. Kesin garantilidir bu.

Hareket etme biçiminiz kusursuz bir biçimde iyidir. Tanıklık etmek geçiş yoludur; sizse düşüncesiz bir an hissetmeye başlıyorsunuz. Bunlar akıl yokluğunun anlık görüntüleridir, ama yalnllzca bir anlık.

Temel bir yasayı hatırlayın: Sadece bir an için var olabilen, sonsuza kadar var olabilir, çünkü size her zaman bir an verilir; iki an birlikte değil. Bir am düşüncesiz bir duruma çevirebilirseniz, gizemi öğreniyorsunuz. Değiştirememeni zin mazereti yoktur o zaman. İkinci an da aynı gizilgüçle ve aynı kapasiteyle gelecektir.

Eğer gizemi bilirseniz, her am akıl yokluğunun anlık görünüşlerine açan ana anahtara sahipsiniz. Akıl ebediyen yok olduğu zaman, akıl yokluğu sonuç aşamasıdır; düşüncesiz aralıklar özgül gerçekliğiniz halini alır. Eğer bu birkaç anlık görünüş geliyorsa, doğru yolda olduğunuzu ve doğru yöntemi uyguladığınızı gösterir.

Ama sabırsızlık etmeyin. Varoluş son derece büyük sabır gerektirir. Yüce gizemler, sonsuz sabra sahip olanlara açılır.