Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Sistit

İşeme zorluğu deyimi kulağınıza çok kötü gelmiyor olabilir. Bunun ne denli zor bir şey olabileceğini, ancak bu acılı ve yorucu durumu daha önce yaşamış olanlar bilir. İdrarınızda kan oluyorsa, belinizde ağrı hissediyorsanız ya da tanıdan emin değilseniz, hemen pratisyeninize başvurun ve bu durumunuzu kontrol ettirin. Çoğunlukla, sorunun ne tür bir enfeksiyondan kaynaklandığını anlamak için size bir idrar tahlili yapılacaktır.

Sorunu fark eder etmez bol miktarda su içmeye başlayın. Yapabiliyorsanız, bir süre sonra su yerine tatlandırılmamış kızılcık suyu ya da açık öküzgözü çayı kullanın ve yine bol miktarlarda içmeyi sürdürün. İşeme sırasında çok canınız yanıyorsa, içinde ılık su olan geniş bir leğenin ya da derin olmayan bir küvetin içine oturursanız acı geçecektir.
Suyun verdiği rahatlığı bırakabileceğinizi hissettiğinizde, içmeye devam edin ve karnınızın üzerine koymak üzere bir sıcak kompres hazırlayın. Bunu pubis kemiğinizin tam üzerine, kasık kıllarınızın başladığı yere yerleştirin. Sıcak su dolu bir kabın içine birkaç damla günnük esansı ya da koyu bir öküzgözü çayı damlatın ve pamuklu kumaştan bir tamponu buna batırın.

İyice sıkıp bir havluya sarın ve karnınızın üzerine koyun. Sıcak su dolu bir şişeyi belinizin ya da kuyruk sokumunuzun üzerine gelecek şekilde yerleştirin, bir diğerini de bacaklarınızın arasına koyun. Her idrara çıkışınızda ılık su dolu bir leğenin içine oturarak kendinizi ıslatın ve sonra yumuşak bir biçimde kurulayın.

Kendinizi sıcak tutun ve duygularınızı gizlemeye çalışmayın. Gereksinim duyuyorsanız ağlayın ve inleyin. Bunlar gerilimi azaltmaya yardımcı olacaktır. İyileşme belirtileri gördüğünüzde echinacea ya da mültivitamin katkısı alarak bağışıklık sisteminizi destekleyip kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz. Alkol, kahve, sigara ve baharatlı yiyeceklerden kaçınıp, şekeri azaltın.

Sorunları geçirmekte kişisel hijyenin önemi büyüktür. Tuvaletteyken kendinizi her zaman önden arkaya doğru silin ve her seferinde ellerinizi yıkayın. Temizlenme sırasında çok nazik ve titiz davranın, yumuşak olmaya dikkat edin, yapabiliyorsanız her türlü bağırsak hareketinden sonra temizlenin. İç çamaşırlarınızı her gün değiştirmeye özen gösterin ve sentetik kumaşlardan kaçının. Tayt yerine çorap giyin ve çok sıkı olmayan pantolon ya da etekler kullanın. Dış temizlikte sıhhi koşulların yerine getirilmesi de önemlidir, her gün düzenli olarak hijyenik bağınızı değiştirin, hatta yapabiliyorsanız gün içinde çeşitli kanama aşamalarında da temizlenin.

Kokulu sabunlar, kadın deodo ranları ya da parfümlü bezler kullanmaya özenmeyin. Tek başına su yeterlidir ama isterseniz temizlik için suyun yanında bir yulaf ezmesi tamponu ya da ayurvedik sabun kullanabilirsiniz. Her cinsel birleşme sonrasında, en kısa süre içinde çiş yapın ve ayrıca bölgeyi yıkayın. Değişik tarzdaki cinsel ilişkilerde vulva nın hassas bölgesinin zarar görmesine bağlı olarak da sistit oluşabilir. Bu hastalık genellikle çabuk iyileşir ve yukarıda belirtilen tüm önlemlere eşit derecede olumlu tepki verir.

logo