Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


SİGNİFİKATÖR KARTIN SEÇİMİ

indir (1)Tarot metodlarma geçmeden önce signifikatör seçimini de anlatmamız gerekir. Signifikatör demek belirleyici kart demektir. Bu seçim şöyle yapılır: Falı açılacak kimse sarı saçlı, açıkgöz renkli ise, asalardan kendi cinsiyetine göre bir saraylı kartı seçilir. Şayet kumral elâ gözlü biriyse kupalardan, kahverengi saçlı ve gözlüyse kılıçlardan. eğer siyah saçlı ve siyah gözlü biriyse, tılsımlardan bir saraylı kartı signifikatör olarak seçilir. Fal baktıran erkekse kral, kadınsa kraliçe, delikanlı veya kızsa şövalye, çocuksa uşak olmalıdır bu kart.

TAROT METODLARI
Tarotda yüzlerce açma metodu vardır. Bunlar en basiti olan üç kart yönteminden başlayıp 78 kartın tamamının açıldığı yönteme kadar gider. Biz burada sizlere on değişik metod sunuyoruz. Size hitaben birini seçebilirsiniz.

İSTİKBAL
Bu metotda da signifikatör kullanılmaz. Kağıtlar en üst kolonun sol köşesinden başlıyarak yayılır. En alt kolonun sağ köşesindeki kart birinci karttır. Her yöntemde olduğu gibi en üst kolonun sol köşesinden yoruma başlanır. 15,14, 13, 12, 11. kartlar birbirleriyle bağdaştırılır. Bu kolon geçmişi anlatır. 10, 9, 8, 7 ve 6. kartlar kombine edilir. Bu kolonda şimdiki durumu belirler. 5, 4, 3, 2 ve 1. kartlardan meydana gelen en alt kolon ise geleceği söyler.

Bu metodla Tarot açılırken kartların ters manaları dikkate alınmaz. Her bir kart düz anlamıyla değerlendirilir. Signifikatör kullanılmaz. Birinci kart gelecek senenin Ocak ayını, 2. kart Aralık ayım, 3. kart Kasım aymı gösterir ve bu sırayla soldan sağa doğru her ay için bir kart değerlendirilir. 13. kkrt bir yılın tamamına hakimdir. 12 kartın tamamı ile 13. kartın anlamı bağdaştırılır.