Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


ŞEYTAN XV (DURUM) KADER ÇARKI (MÜCADELE)

ŞEYTAN XV (DURUM) KADER ÇARKI (MÜCADELE)Durumumuz şöyle ki, olaylarla ilgili aydınlanmaya varamadan önce, bir çözüm üzerinde çok şiddetle ıstırap yaşıyoruz. Kendi yaptıklarımızdan bağlandık. Şeytan kartı, iç engellerimizi gevşetmek ve bize faydası olacak şeyi savunmaktan bahsediyor. Güvenli görünen bir hayatımızda, ifademize limit koyulmasından, kurtulma yolunu bulabilir miyiz ? Gittikçe tereddütlü olmakla beraber, durumun oluşmasında ne kadar rolümüz olduğunu, öğrenmek zorunda kalacağız. Büyük ihtimalle, tekrarlanan negatif ve faydasız davranış biçimleri ile buraya vardık.

Mücadelemizle ilgili durumumuzda, ilk bakışta kolay görünen fakat aslında, derin nesneler, motivasyon ve sonuçlarla dolu olan bir konuyu anlamamız çok önemlidir. Durumumuzun hangi yönleri içerdiğini, sakin ve dikkatle düşünürsek; belki de başkalarıyla ilgili olan fakat mutlaka, bizim tekrarlanan davranış biçimlerimizle alakalı olduğunu, bugünkü gelişmelerle ilgilenirken de geçmişteki gibi, yapmamız gerekmediğini anlamalıyız. Tekerlek, dönemli ve tekrarlama pozisyonunda dönerken, bize yeni dönemlerin oluşması ihtimalini de verir. O, bize kendi engel taraflarımızı, kırmamızdan bahsediyor.

Mücadelemiz, tekerlek dönüşünden faydalanmaktır. Altımızda sakladığımız, gerçek olmayan bağlan, çözmemiz gerek. Tekerlek bizi, onunla beraber dönmemize ve yeniden kontrollü olmamıza davet eder.

Bu iki kart beraber geldiğinde, davranışlarımızla ilgili alacağımız derslerden ve manevi olarak, kendimize bakmaktan bahsediyor. İllüzyonlarla karşılaşacağız. Başkalarının neden olduğu veya kendimizin yarattığı durumlarla ilgili, kararlar vermemiz gerekecek. Aynı insanla, aynı durum seçmek yerine, belki bizim tecrübe dönüşümüz, değişebilir. Bugünkü durumumuzun en önemli olgusu, gerçekle karşılaşmaktır.