Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


On Yedi Kart Dağılımı ve Örnek Okuma

1. Danışanın Merakı
2. Çelişki
3. Mutluluk ya da hüzün
4. Sağlık veya güvenlikle ilgili durumlar
5. İlk kartı etkileyen geçmiş etkiler
6. Yakın gelecek
7. Danışanın karakteri ve benlik özellikleri
8. Çevre ve maddi durumu etkileyen dış etkenler
9. Onuncu kartla ilgili umutlar ve korkular
10. Sonuç
11. Arkadaş ve akrabaların geçmişteki etkileri
12. Gizli düşmanlar veya sorulan soruyla ilgili kuruntular
13. Gelecek planları
14. Geçmişte yaşanan duygusal olaylar 15.16.17. Gelecekle ilgili hedefler

Danışan kartları karıştırdıktan sonra sana geri verir. Dağılımda dilek kartı çıkarsa o anda kişiye bir dilek tutmasını hatırlat. Bir numaralı karttan başlayarak kartları ser. Bütün kartların yüzünü dışa dönük olarak yerleştir. Desteyi sağ elinle tut, sana doğru olan en üsteki kartı çek ve çevir, on yedi kart sırayla ve doğru şekilde yerleştirilinceye kadar devam et.

 

 
Şimdi Tarot falı kartlarına bak ve onları değerlendirmeye çalış. Büyük arkana ve saraylı kartlarını say. Bu kartlar danışanın hayatında bulunan diğer kişileri temsil eder. Tekrarlayan dizileri (kaç tane değnek, kupa, para ve kılıç dizisi) ve sayıları (kaç tane birli ikili üçlü gibi) kontrol et. Bütün bu faktörler danışanı etkileyen çevrenin ipuçlarını verir ve kartların dağılımım anlamana yardımcı olur.

 

 
Danışanın kendi sorunlarının farkında olduğundan emin ol ki, kartlar sana yardımcı olacak bilgileri versin. Okumayı olumlu bir şekilde bitir. Ve kişiyi kendini iyi hissedecek ve gelecekten umudu olacak bir şekilde bırak.
On Yedi Kart Dağılımı ve Örnek Okuma

Bu Tarot falı bak okuma torunlarını çok seven Oğlak burcu yaşlı ve dul bir kadm için yapıldı. Murat ortabatıda yaşıyor, oğlunu, gelinini ve torunlarını mümkün olduğu kadar sık ziyaret ediyor. Yaşlı bir kadm olmasma rağmen hâlâ çalışıyor.

1. Endişesi: Ters Açılan Kupa Prensi
Murat’m meselesi yirmi iki yaşındaki Balık burcu olan torunuyla. Murat’m endişesi kız torununun geçtiğimiz yıl birkaç kemiği kırılmasına rağmen, etrafta hâlâ seyahat etmeye devam etmesi ve biraz dinleneye niyetinin olmaması. Geçenlerde kız torun okulunu bitirmek için üniversiteye geri döndü ve Murat çok mutlu oldu, ama o hâlâ duygusal açıdan kendisini tükenmiş hissediyor.

2. Çelişki: Yıldız
Murat’m torunundan yüksek beklentileri var ve onun hayatta başarılı olmasını istiyor. Kız torunu aynı şekilde hissetmiyor, ama okula geri dönmesi onun için olumlu bir adım.

3. Mutluluk ya da Hüzün: Kılıç Onlusu
Bu kart Murat’ın sorun ve sıkıntılarının değişmeye başladığını gösterir. Taşımakta olduğu ağır yükler hafiflemeye başlıyor. O şimdi davranışlarını değiştirmeli ve kötümser olmamak. Mutluluk bulaşıcıdır.

4. Sağlık ve Güvenlik: Değnek İkilisi
Murat’m işi ve sosyal aktiviteleri var; haftada dört gün çalışıyor. Dünya elinin altında; işi ve evi kendisini güvende hissetmesini sağlıyor. Şartlar uygun ve endişe etmesine gerek yok.

5. İlk Kartı Etkileyen Geçmiş Deneyimler: Mahkeme
Geçmişte Murat torununun davranışlarını eleştiriyor ve yargılıyordu. Torununun annesi ve babası boşanmıştı ve Murat torununun büyürken mutsuz olduğunu fark etti. Murat torununu mutsuz eden şartların hiçbirisini değiştiremedi.

6. Yakın Gelecek: Para Beşlisi
Bu kart paraya tapıldığım ima eder. Murat’m kafasında parasal sorunlar var. Parayla ilgili olan düşüncelerini değiştirmeye ihtiyacı var ve refaha çıkacağma inanmak. Eski düşünce alışkanlıkları (özellikle de parayla ilişkili olumsuz düşünceler) bir tarafa bırakılmak.

7. Karakter ve Benlik Özellikleri: Kupa Kralı
Murat bu kartla (Yengeç tipi) sevgi dolu, koruyup kollayan, paylaşımcı ve anaç bir tip olduğunu bize gösterdi. Yardımsever bir anne olarak ailesini koruyor (veya bu role kendini yakıştıran baba figürü ya da akıl hocası gibi görüyor).

8. Çevreyi ve Maddi Durumu Etkileyen Dış Etkenler: Kılıç Dörtlüsü
Bu kart Murat’m dinlenmesini ve tevekküllü olmasını söylüyor. Endişelenmeyi bırakmalı ve sağlığına dikkat etmeli yoksa sonuçlarına katlanır. Problemleri ve sorunları kendisi yaratıyor. Aile parasal sorunları kendi kendine çözebilir ve acil bir para sorunu yok.

9. Onuncu Karta Dair Umut ve Korkular:
Kılıç İkilisi
Murat sorun ve sıkıntıları biliyor, ama çözümleri görmeyi reddediyor. Gerçekleri görmesi için meditasyon yardımcı olabilir. Belki de fazlasını bilmekten korkuyordun

10. Sonuç: Değnek Dörtlüsü
Bu kart bereket, denge, istikrar ve Murat için yeni bir ev olasılığı olduğunu gösterir. Bu kart aynı zamanda danışan, aile üyelerinden biri veya bir arkadaş için muhtemel bir evliliği gösterir. Dokuzuncu ve onuncu kartları bir araya getirirsek, Murat’m kendisi ve ailesinin yaşamı için şükretmesi gereken birçok olumlu şey bulunduğunu fark etmesi ve yaşamı böyle değerlendirmesi gerekiyor. Şimdi geçmişteki sorumluluklarını bir tarafa bırakıp yaşamdan keyif alma zamanıdır.

11. Arkadaş ve Akrabaların Geçmişteki Etkileri: Kılıç Yedilisi Ters Açılmış
Geçmişte sürekli problemler ve sıkıntılar vardı, ama çok da ciddi değildi. Asıl sorun daha çok maddiyat üzerineydi. Murat memleketindeki arkadaşları veya ailesi tarafından tüketildiğini hissedebilir. Enerjisini daha tatminkâr olarak kullanabileceği yeni bir çıkış noktasma ihtiyacı var.

12. Gizli Düşmanlar veya Sorulan Soruya İlişkin Kuruntular: Ters Açılmış Değnek Prensi
Bu Murat’ın çevresinde çalışmak istemeyen genç bir kişidir. Bu kişi tembel ve dürüst olmayabilir. Kartın anlamı, danışanın sürekli olarak çalışmak istememesi de olabilir. Dilediği zamanlarda gidip gelme özgürlüğünü tercih ediyor olabilir. Murat seyahat etmeyi sever, gelecekte de seyahat etmeyi planlar.

13. Gelecek Planlan: Ters Açılmış Para Üçlüsü
Murat işinde iyi olduğunu farkında ama maaşmın düşük olduğunu düşünüyor. Patronu ona yıl içinde izin verdiği için maaşını artırmasını talep etme konusunda kendisini suçlu hissediyor. Bu durum onun sağlığına zarar veriyor.

14. Geçmişte Yaşanan Duygusal Olaylar Kupa Ası
Murat üç sene önce kocasını kaybetti ve bu duygusal açıdan stresli bir dönem oldu. Kaliforniya’daki ailesi ondan kalıcı olarak oraya taşınmasını istedi, ama evde oğlu ve gelini olduğu için bu, onda bir ikilem yarattı. Yakında yeni bir torunu olacağı için Kaliforniya’da duygusal açıdan yeni bir başlangıç var. Soru şu “Ne yapmak gerekiyor?”

15. Gelecekle İlgili Hedefler: Kılıç dokuzlusu
Bu, kriz kartıdır. Murat kendini mutsuz hissediyor, çünkü ne yaparsa yapsın, birilerinin mutsuz olacağının farkında.

16. Gelecekle İlgili Hedefler: Para Kraliçesi
Murat gelecekte para kazanamamaktan ve ailesine bağımlı olmaktan korkuyor.

17. Gelecekle İlgili Planlar: Para Ası Ters Açılmış
Tarot falı bak, parayla ilgili yeni bir başlangıç yok. Murat kesinlikle kendisini güvende hissetmiyor. Kaliforniya’ya taşınma kararını, kendini mali açıdan güvenli hissedip hissetmeme durumuna göre verecek. Aynı zamanda torunlarını da dikkate alacak çünkü onları gerçekten çok seviyor.

Özet

Murat’ın sorunu, çocuklarını büyüyen ve evlenip başka bir eyalete taşman diğer ebeveynlerle benzer özellikler taşıyor. Yaşlı insanlar için yeni bir yaşam kurmak ve taşındıkları yerde yeni arkadaşlar edinmek zordur. Dul bir kadın olduğundan ilgileneceği bir şeyler bulunması için ailenin fazla çaba göstermesi gerekecek. Murat çok yaratıcıdır, bir karara varıncaya kadar evinde yapacak bir iş bulabilir. Bu, yolculukları için para sağlayacağı gibi, istediği gibi gidip gelmesi konusunda da ona özgürlük verecektir.

 
Tarot falı bak , Murat endişe etmeyi bırakıp gerçekten kendi hayatı için ne istediğine konsantre olmalıdır. Ancak bu şekilde sağlığını koruyabilir ve uzun bir yaşam sürebilir. Aynı zamanda torunlarına da faydası dokunur, onların üretici ve başarılı olması için onlara yardımcı olabilir.

(11) Yorum Ekli

 1. AYNUR YILMAZ05 Şubat 2016 Cevapla
  eşimden boşanacakmıyım
 2. simdi ne olacak13 Ağustos 2014 Cevapla
  Detayli axiklama
 3. ercan21 Haziran 2014 Cevapla
  gelecekte benı neler beklıyor
 4. Aygun10 Haziran 2014 Cevapla
  gelecek hayatimda beni neler bekliyor?
 5. kemale26 Mayıs 2014 Cevapla
  Kamranla evlenecem?
 6. gunel26 Mayıs 2014 Cevapla
  Kamran meni sevir?
  • kemale26 Mayıs 2014 Cevapla
   KAmran kemaleye elci gonderecek?
  • turkan26 Mayıs 2014 Cevapla
   Setdam turkani sevir
 7. aslı30 Nisan 2014 Cevapla
  slm bne aslı syekein dogrumu söylüyorsun
 8. İLKNUR24 Nisan 2014 Cevapla
  gelecek
 9. aslı01 Nisan 2014 Cevapla
  slm ben aslı burdaki yazılanların hepsi dogru kesinlikle inanıyorum.

20 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)