Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Yay Burcu Sembolünün Anlamı

Akrep burcu sembolünde kuyruktan yukarı yükselmekte olan ok, Yay burcu ile birlikte havalanıp uçmaya başlar. Artık yeni bir evre başlamıştır. Bilinç bu noktada kendini geliştirebileceği yeni yollar keşfeder.

Okun ucu spiritüel ufukları hedeflemektedir, tıpkı bu burcun yöneticisi Jüpiter gibi. Bilinç, Tarot falı ve evriminin bu aşamasında spiritüel melekeler ve yüksek idealler peşindedir. Okun kıvrılmadan doğrudan yukarı fırlaması gibi, Yay burcundaki bilinç de güçlü ve inançlı bir enerji ile yukarıları hedeflemektedir.

Yay burcunun bir diğer sembolünde ise “dürüstlük” oklarını rastgele atmakta olan yan insan yan at bir okçu, bir sentor yer alır. Sentor oklannı atarken diplomasi gözetmez; fırlattığı oklar acıtabilir de. Yay burcu mensuplan da böyledir, sözlerinin ve eylemlerinin nereye gideceğini umursamadan doğrudan kendilerini ifade ederler. Ok, yaydan fırlar ve bir daha geri dönmez.

Tarotta “Denge” kartı Yay burcu ile ilintilidir. Bilinç ve bilinçaltı arasındaki köprü, bir kupadan diğerine suyun boşaltılmasında olduğu gibi, bu noktada kurulur. Bunun için dengeyi korumak ve sabırlı olmak gerekir.