Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tılsımlar Şövalyesi

Tılsımlar ŞövalyesiTılsım’ı taşıyan şövalye, tüm ilgili insanların faydalanması için, metin dünyaya girmemizi ve kendi yeteneklerimizi kullanmamızı temsil eder. Topladığımız, tekrar etmeyi bekleyen tecrübelerle ve yeteneklerle ileriye gidiyoruz.

Her iki kartta da şövalye; dalgın bir halde atm üstüne binmiş, işbaşı yapmadan önce; işe başlamak için doğru yer ve doğru zaman olup, olmadığını veya depoladığı iç güçlerinden kuvvet almak için, bugünkü durumunu değerlendiriyor.
Başkalarının karışmaları veya meydan okumalarına karşı silahlıdır. Tılsımlar Şövalyesi’nin konusu, organizasyon ve göreve sadık olmaktır.

Rider Waite’in şövalyesi, tamamen silahlıdır. Kendi ve atı kımızı kuşakla sarılmıştır. Hem kaskında, hem de atm kafasında bulunan ince dal bitki, işlemin tazeliğini, projesinin üretkenliğini ve gelişme ihtimalini simgeliyor. Arkasındaki kırmız renkli işlenmiş toprak ve çayır, O’nun zor işlerden vazgeçmediğini ve kişisel niyetinin gelişmesini temsil ediyor.

Robin Wood’un şövalyesi, Wood’a göre zayıf ve hassas olmadığını göstermek için, tamamen silahlıdır. Şövalye istekli olduğu kadar kendini korumak zorunda olduğunu da biliyor. Sağlam bünyeli, altın süslü, işlenmiş yeşil yularlı, örtülü at; şövalyenin, enginlik ve gelişmeyi simgeleyen yolculuğa sadık kaldığını ve ayrıca sebatı ve sadakati temsil eder. Atm gözlerinin yeşü olması, şaşırtıcıdır. Belki de sadece at, burdaki gelişme ihtimalini görebiliyor. Şövalye, As kartındaki Tılsım’ı tutuyor ve böylece yolculuğunun bereketli enerjisini, karışıklığını ve cömertliğini gösteriyor.
Rider Waite’nin şövalyesinden farklı olarak, Robin Wood’un şövalyesi, yeni işlenen toprağın çayırında dururken, kendisini bekleyen işle, yolda karşılaşacağı şeylerle ve insanların ekinleri biçmesiyle ilgilenmesi, O’nun geleceği ve gelişmesi için önemlidir. Şövalye, ilham kaynağı olma konusunda çok arzulu olacaktır.

Tılsımlar Şövalyesi’ni durum için çekmek, aşağıdakileri ortaya koyabilir:

Durumumuzla ilgili başkalarının gelişmesini desteklemek için ele mizden geleni yapmaya hazırız;
İlerde, amacımıza sadık kalarak, organize etmemiz ve yapmamız gereken çok iş var;
Bizim durumumuzda olan başkaları, değişiklik yapmak yerine, kendi güvenceleriyle meşguller.

Tılsım Şövalyesi’ni Mücadele için çekmekse:
Amacımıza ulaşmak için, ısrarlı ve hırslı olmamıza rağmen, madiğimiz şeylerin, bize bazen engel olabildiğini ve bu yüzden başkalan nın, çabalarımıza karşı çıkabileceğini hatırlamalıyız;
Geçmişte yaralandığımız için, gelecekte kendimizi nasıl koruyacağımızın planını artık yapabiliriz;
Kendimizi, durumumuzun arkasındaki “Gerçek”in peşinden koşmaya çok kaptırdık veya çözüm konusundaki fikirlerimiz çok katı.