Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


TAROT NEDİR NASIL BAKILIR ?

TAROT DENEN ŞEY NEDİR ?

Reiki Tedavisinin Temel PrensipleriTarotun efsane ve bilgi tarafı, fikirle başlıyor. Tarot, bazı kaynaklara göre, eski Mısırlılardan, bazılarına göre daha da önce Atlantis zamanında başladı ve sonradan daha farklı kültürlere taşındı. Tüm dünyaya yaymalarından dolayı çingeneler, çok itibar gördüler. Bu hileli hikayeler canlıdır, ancak Tarotun orijini nereden geldiği bilinmemektedir.
Destenin ilk seti, Visconti Destesi İtalya’da resimlenen, beşinci yüzyılın, kumar destesidir.

Ancak Ondokuzuncu yüzyıldan sonra Tarot “geleneği”, yahudi tasavvuf Kabbalah (Cabalah veya Qabalah olarakta bilinir) ile ilgili olmuştur ve büyüyen “Gizem” okullarının aktivitesine, “Altın Gün Ağarması”nm sımsıkı kapalı düzeni örnek olarak verilebilir. Eski ve çağdaş okullar, başlarken ve törenlerinde katılımcılarının şuurunu, uyandırmaya çalışıyor. Bu ta, deste ile ilgili konusu geçen Arthur Edward Waite, Altın Gün Ağarması okulunun üyesidir.

“Basit” olarak görünen destede, yetmiş sekiz resimli kart bulunur. Tarot, kişisel araştırmanın gerçekten komplike halidir ve yeni kavramlar oluşturan talimatlarıyla, bilgiye ulaşmak için kutsal bir yoldur, sayısız yazar bizi farklı görüşleriyle zenginleştirmişlerdir. Gerçekte biz, ilgili yazılarımızla çalışıp farklı yollarla, Tarotu anladık. Tarotu öğrendikçe zor algılanmasını ve kompleks oluşmasını takdir ediyoruz.

Herhangi bir desteden, bir bütün olarak Tarot kartı, insan karakterini ve hayat tecrübesini yansıtır. Her bir kartta, kişisel deneyimin başlamasını görürüz ve bu insanı tamamlamamızı ve daha bilgili olmamızı sağlar. Öğrenmemiz için dersi bize anlatır.

Bu ta çalışmak için seçtiğimiz iki deste var. Çoğu desteler yirmi iki karttan oluşan Büyük Arcana’ya (Arcana ’’gizem” demek) veya elli altı kartan oluşan Küçük Arcana’ya bölünürler.

Büyük Arcana ruhu ve ilk örnekleri, enerjiyi, kişisel görünüşümüzü, hepimizin sahip olduğu psikolojik düzenleyicimizi, gelişme potansiyelimizi temsil eder.

Genellikle Küçük Arcana kartları, daha çok “Günlük ” sayıları, dış ilişkileri, günlük mücadeleleri, başarıları ve her gün yaşadığımız akti viteleri yansıtır.

Belirli bir düzende Tarot kartlarını yerleştirmek, açılım, yayma veya plan olarak adlandırılır.
Klasik olanı, Keltce Haç planıdır (Bölüm 2 daha çok ilgili). Halen çoğu yazar ve biz de istisna olmadıkça, sık sorulan soruları farklı cevaplandırmak için veya bizim halimizi farklı görmemize yardım amacıyla , yeni açılımlar yaratmayı sever.