Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı XX Mahkeme

XX Mahkeme

Anahtar Kelime: Farkındalık

Gezegeni: Plüton

Element: Su

Olumlu Özellikleri: İnanç, içten gelen sese kulak vermek, ölümsüzlük, yüksek bilince sahip olmak, dürüstlük, doğru karar vermek, anlayışlı olmak.

Olumsuz Özellikler: Şüphecilik, materyalizm, zihin karışıklığı, farkında olamama, korku ve pişmanlık duymak, ölüm korkusu, maddi dünyaya bağlılık.

 

İsmi göz önüne alındığında Mahkeme kartı kolaylıkla yanlış anlaşılır. Burada kastedilen Mahkeme, özellikle Son Mahkeme (Kıyamet) öncelikle cezalandırılma ve lanetlenmeyle, dolayısıyla korku ve dehşetle de ilintilir. Ancak, bir kartın anlamı daima resminden ve arkasında yatan ruhsal ve mitolojik imgelerden çıkartılmalıdır. Burada resmedilen diriliş daha önce gömülmüş ya da hapsedilmiş olanın dokunaklı kurtarılma ve özgür bırakılma deneyimini gösterir. Gerçeğin, kutsal olanın karanlık zindanlardan yükselerek ortaya çıkışını gösterir.

 

 

Bu nedenle bu kartın bütünüyle olumlu bir anlamı vardır. Benliğin oluşumuna doğru atılan kararlı adımı gösterir ki, bu düşük olandan yüksek olanın açığa çıktığı başarılı bir simyasal dönüşümdür. Daha gündelik düzeyde ise bu kart kurtuluşun bütün biçimlerine işaret eder: Kaygılardan ve sıkıntılardan, nankör durumlardan ve bağlantılardan, çekingenlikten ve utangaçlıktan. Bunun yanı sıra, “hazine”mizin bu kartın simgelediği planlarımızda yattığının da işareti olabilir.İş yaşamında bu kart bir karar aşamasının işaretidir. Bu genellikle ya işten çıkarılma bildirimi ya da bir başka köklü değişiklikle ortaya çıkar. Bir yanda ayrılış ve bitişi kurtuluş ve özgür bırakılma olarak deneyimleyeceğimiz anlamına gelir, diğer yanda ise önümüzde bizi daha derin bir deneyime ve gerçek görevimize götüren yeni bir yol var demektir.

 

 

Bu kart iş yaşamındaki değişiklikler zemininde ortaya çıkmasa bile, eski endişe ve yüklerden kurtulmanın işaretidir. Bizim gündelik zorunluluklarımızın kabuğunun arkasında derin bir doyum pınarı akıyor demektir. Olaylar bağlamında bu kart sınavların, özellikle stajyer veya çıraklık dönemine ilişkin görev ve projelerin başarılı bir şekilde tamamlanışı anlamına geBilinç düzeyinde bu kart önümüzde önemli bir adım daha önce benliğimizin ihmal edilmiş ve reddedilmiş olan gölge yanının özgür bırakılması ve gerçek parlak doğamızın keşfedilmesi olduğunu gösterir. Ayrıca bu kart eski zorluklar, kısıtlar ya da sabit fikirlerden kurtulduğumuzun farkına varacağımız ve buna şükran duyacağımız deneyimler anlamına gelir.

 

 

Bazı durumlarda varoluşun uyuşturucu körlüğünden yükselerek bilincin uyanmasına ve ansızın yaradılışın sonsuz özgürlüğünün ve boyutunun farkına varılmasına işaret eder.Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart gerçek “hazine”mizi mevcut veya eğer yalnız yaşıyorsak yaklaşmakta olan bir ilişkide bulabileceğimizi gösterir. Bu yüzeysel bir Yakışıklı Prensle ya da Rüyalarımızın Kadını’yla karşılaşma değil, derin bir içsel dönüşümdür. Bu dönüşüme min netar kalırız, çünkü sayesinde bu mutlu karşılaşmadan kendimizi nasıl yoksun bıraktığımızı farkederiz.

 

Mahkeme Kartı Düz Açılırsa

içindeki güce güven. Yeni bilgilere sahip olmak neşe ve mutluluk getirir. Geleneksel görüşleri kabul etmeyi reddetmek. Ev, iş veya kariyer değiştirmek. Ruhsal uyum içindesin ve kendine güveniyorsun. Sağlıklı olmak. Yeni bir bakış açısı kendine güveni artırır. New Age üzerine çalışmalar akıl karıştıran sorulara cevaplar getirilebilir.

Mahkeme Kartı Ters Açılırsa

Yaşama materyalistlik açıdan yaklaşmak. Körü körüne inanmak ve yanlış kararlar vermek. New Age tarzı eşyalardan ya da düşünce tarzından korkmak. Değişimden tedirgin olmak. Bir tünelin içinden bakar gibi bakmak hayata. Ölüm korkusu. Aile üyelerinden ya da arkadaşlardan birinin boşanması ya da ayrılık. Sağlıkla ilgili konular. Gerçeklerle yüzleşme ihtiyacı. Geleneksel düşünce biçimini ifade eder.