Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Kupa Kraliçesi

Kupa Kraliçesi

Burcu: Akrep (24 Ekim 22 Kasım)

Süre: Gün

Kupa Kraliçesi su elementinin dişil yönünü temsil eder ve duyarlık, empati, aracılık ve özveride bulunmaya hazır olmak anlamına gelir. Hem yardım eden, iyileştiren güçlerin hem de içe bakışın ifadesidir. Bu nedenle, ruhumuzun bilinç dışı güçlerinin hükümdarı, iyi peri ve içimizdeki bilge büyücü kadın, rüyalarımızın ileriyi gören yorumcusu ve sisi yaran kâhindir. Karanlık ve gizemli olarak tanımlanır, çünkü bilgeliğinin pınarları gizlilikle akar ve bilimsel aklın kavrayışının ötesindedir.

 

 

Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart duyarlı ve sevgi dolu bir yakınlığın, sevecen bir kendini adamaya gönüllülüğün ve birlikte hayale dalmanın olduğu gizemli bir zaman anlamına gelir. Bunun yanı sıra özlemlerimizin derinliğinin işareti ve sevgi dolu bir ilgiye duyduğumuz büyük ihtiyacın ifadesi olabilir İş yaşamında bu kart işimizin bundan sonrası ile ilgili isteklerimize ve planlarımıza açıklık kazandırabilmek için içimizi dinlediğimiz sakin bir bekleme evresinde bulunduğumuz anlamına gelir. Veya aracılığımızı bir meslek haline getirdiğimizi ifade eder: bununla film, televizyon, radyo, kitap, basın gibi medya olarak adlandırdığımız her şey veya ezoterik ve okült alanı, ve aynı önemde sanat dünyası burada özellikle müzik kastedilebilir.

 

 

Bilinç düzeyinde Kupa Kraliçesi kendimizi bi linçdışının imgelerine açtığımızı, isteklerimizin ve sezgilerimizin, ama aynı zamanda da kâbuslarımızın ve korkularımızın peşinden gittiğimizi gösterir. Özellikle artistik yaratıcılığımız için bir nimet olan, daimî ilhamın bir kaynağı olabilir. Daha derin düzeyde kart, C. G. Jung’un “Tra umsymbole des Individuationsprozesses ” adlı kitabında tanımlamış olduğu gibi, bütünlüğe giden yolda karanlık yönümüze yaklaşmakta olduğumuzun işareti olabilir.

Kupa Kraliçesi Düz Açılırsa

Bu kraliçe sevgi dolu ve duygusaldır. İyi bir eş ve iyi bir annedir, ailesine kol kanat gerer. O, sevgi dolu ve seksi bir kadındır. Güçlüdür, sezgilerine güvenir ve ihtiraslıdır, iyi bir arkadaş veya acımasız bir düşmandır. Çevresini her zaman kontrol etmeyi arzular. Bu Akrep burcu kraliçesi ketum ve tahakküm eden birisi olabilir.

Kupa Kraliçesi Ters Açılırsa

Ters açılan kupa kraliçesi aşkta dürüst olunmadığını gösterir. Onun duyguları ayrılık, kayıp veya yaşadığı mutsuz olaylar yüzünden tükenmiştir. Kötü huylu bir kraliçedir entrikacı ve kıskanç bir tiptir. Öfkeli ve kindardır. Vefasız bir arkadaştır, ona güvenilmez. Ters açıldığında bu kart bir Akrep erkeği de olabilir.