Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Kılıç Üçlüsü

Kılıç Üçlüsü

Kılıç Üçlüsü Bu kart görsel ifadesine dayanılarak hemen, önyargılı olarak ve fazla düşünmeden acı dolu deneyim, özellikle aşk acısı olarak yorumlanır. Bu yaklaşım kartın önemli bir ifadesi olmakla birlikte, kısmîdir ve kartın ana fikrini bulandırır. Her şeyden önce Kılıç Üçlüsü’niin anlamı duyguların aksine verilen kararda yatar. Burada kastedilenin sorgulanabilir bir davranış mı, yoksa bir özgürleşme hareketi mi olduğuna ilişkin karar, ancak sorunun arka planına ve açılan diğer kartlara bakılarak verilebilir.

 

 

Aklın baskısının duygusal yaşama zulmettiği yerde bu kart kesinlikle endişe vericidir. Ama akıl gücümüz sayesinde kendimizi bağımlılıklardan ve problemli alışkanlıklardan kurtarmakta olduğumuzu gösterdiği durumlarda acı dolu olmakla birlikte gerekli olan bir adıma işaret eder.İş yaşamında Kılıç Üçlüsü duygularımızın aksine olan kararlara ve davranışlara zorlandığımız anlamına gelmektedir. Bu sevilmeyen bir görevi üstlenmek, son derece gönülsüz olsak bile bir görüşmeyi yapmak zorunda olmak olabilir.

 

 

Eğer yönetici pozisyonundaysak, bu kart görevimiz gereği başka yönlerden çok takdir ettiğimiz bir çalışanımızı ciddi şekilde eleştirmek zorunda olduğumuzu ifade edebilir. Doğal olarak kart aynı zamanda onurumuzun kırıldığı ya da incindiğimiz ve işimize son verilmesi bile olabilecek, acı dolu bir deneyim anlamına da gelebilir.Bilinç düzeyinde Kılıç Üçlüsü kendimizi acı veren kavrayışların gözümüzün açılmasına neden olduğu bir gelişme sürecinde bulduğumuzu gösterir. O nedenle, şimdiye kadarki bildik görüş ve alışkanlıklarımızdan kurtulmamız ve içsel çökkünlüklerimizin üstesinden gelmemiz, veya daha önce korktuğumuz ya da içimizden antipatik bulduğumuz kararlara doğru zorlu mücadele vermemiz ile ilgili kavrayış olabilir. Kontrolsüz ussallaştırmanın değerli duyguları dondurduğu yerde bu kart bir uyarıdır, ama aklın keskinliğinin bizi hızla yayılan hastalıklı duygulardan kurtardığı yerde bu acı veren adım bir kurtarma operasyonu kadar yaşamsaldır.

 

 

Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart her koşulda aşk acısı anlamına gelir. Hayalkırıklıklarını, aşağılanmaları, incinmeleri ve çoğu kere bir ilişkinin sona erişini gösterir. Yine de burada derin bir olumlu anlamı da olabilir: Bizi olumsuz etkileyen ve sinirlerimizi bozan bir ilişkiden tüm acı larına rağmen ayrılmamızı sağlayan kararlılık.

Kılıç Üçlüsü Düz Açılırsa

Sıkıntılarımı kendim yaratıyorum. Aşk üçgeni veya ihanet söz konusu. Gözyaşı dokülebilir. Ayrılık ya da boşanma olabilir. Anlaşmazlıklar, fikir ayrılıkları, zıtlaşmalar kazalara yol açabilir. Ameliyat gerektirecek bir sağlık sorunu olabilir. Aldatma. Geçimsizlik.

Kılıç Üçlüsü Ters Açılırsa

Sıkıntılarımın kaynağı ben değilim. Rekâbet etmek. Aşk ilişkisinde mutsuzluk yaşanabilir. Sırtından bıçaklandığını hissetmek. Aldatma, yalan. Güvene layık olmayan bir arkadaş. Zihinsel karmaşa. Sıkıntılı aşk ilişkileri sağlık sorunlarına neden olabilir.