Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Kılıç Kraliçesi

Kılıç Kraliçesi

Burcu: Terazi (24 Eylül 23 Ekim)

Süre: Ay

Kılıç Kraliçesi hava elementinin dişil formunu temsil eder. Akıllılık, uyanıklık, bağımsızlık, yaratıcılık ve algılama yeteneği anlamına gelir. Fikirlerin bolluğu içinde enerjimizi dağıtmadan veya şüphe içinde kıvranmamıza meydan vermeden, zekânın yardımıyla sorunları çözme ve daha yüksek kavrayışlara erişme yeteneğimizin ifadesidir. Kılıç Kraliçesinden kötü kadının, en iyi olasılıkla bir dulun algılandığı eski anlayışın aksine bu motif bize burada zekâsının gücü sayesinde kendisini bir bağımlılıktan özgürleştiren kadınla (veya erkeğin dişil yönüyle) ilintili olduğunu gösterir.

 

 

Yalnızca bazı durumlarda bu kartın gölge yanını, cazibesinin ardında hesapçı bir soğukluk ve adeta aşılamaz bir mesafelilik yatan buz prensesini dikkate almak gerekir.İş yaşamında Kılıç Kraliçesi çok bir büyük öğrenme isteğimiz olduğu, uyanık gözlerle etrafımızdaki her şeyi fark ettiğimiz, zekice ve ustaca tepki verdiğimiz ve görüşmelerde ve pazarlıklarda dürüst, açık ve kıvrak davrandığımız anlamına gelir.

 

 

Dahası bağımsızlığımıza düşkün olduğumuz, görev ya da pozisyon peşinde olmadığımız, dolayısıyla gelişmeler hoşumuza gitmediğinde veya önümüze fikirlerimize daha fazla uyan başka olanaklar çıktığında her zaman bırakıp gidebileceğimiz anlamına gelir.Bilinç düzeyinde bu kart bir yanda fikir zenginliği, yaratıcı merak ve büyük bir öğrenme arzusu anlamına gelir, öte yanda da sayesinde kısıtlarımızın ve bağımlılıklarımızın bilincine varıp onları çözdüğümüz ve kendimizi özgürleştirdiğimiz net algılama gücünü ifade eder. Bundan dolayı bu kart önemli bir uyanış ve kendini tanıma sürecine işaret eder.Kişisel ilişkiler kapsamında Kılıç Kraliçesinin anlamı yukarıda da değinildiği gibi kendimizin ve ilişkimizin bilincine vardığımızdır.

 

 

Genel olarak öncelikle olan biteni tüm açıklığıyla kavramak için araya mesafe koyduğumuz ve hoşlanmadığımız, bize baskı yapan şeyleri açıkça dile getirdiğimiz anlamına gelir. Bu, ilişkideki eşitliği her zamankinden daha fazla dikkate aldığımız ve daha büyük bir içsel bağımsızlıktan dolayı her zamankinken daha fazla bir kararlılıkla davrandığımız bir zamandır. Her durumda bu kart artık bazı davranışları daha fazla sineye çekmeyeceğimizi gösterir; bazı durumlarda soğuk davrandığımız ve ilgisizleştiğimiz, alaycılaş tığımız, daha doğrusu tersleştiğimiz ve küstah laştığımız anlamına gelir.

Kılıç Kraliçesi Düz Açılırsa

Bu Kraliçe problem ve sıkıntılarla uğraşır. Çoğunlukla boşanmış, dul ya da bekârdır. Kraliçe güçlü bir ira deye sahiptir, sivri dillidir ve çabuk öfkelenen biridir. İlişkiye ihtiyacı vardır, çünkü Terazi burcu evliliği simgeler. Karar verme konusunda sıkıntı çeker. Çözüm bekleyen yasal konuları olabilir ve bunlara dikkat edilmelidir.

Kılıç Kraliçesi Ters Açılırsa

Bu kraliçenin sıkıntıları ve sorunları olsa da, bu sorunlara göğüs germek istemiyor olabilir. Herhangi bir ilişkide ayrılmaktan veya boşanmaktan korkar, endişeleri vardır. Cinsel ihtiyaçları hayatında önemli bir yere sahiptir. Kraliçe tutkuludur, ama genellikle diğer insanlara karşı açık ve dürüst değildir. Bu kart ters açıldığında bir Terazi erkeği de olabilir.