Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Kartı Değnek Ası

Tarot Kartı Değnek Ası

Değnek Ası Astrolojik Karşılığı Güneş Mars, cesaret, kararlılık, tehlikeye atılmaya gönüllülük ve kendi kendine yapma gücü anlamında.Mitolojik İmge Musa’nın (sabırsızca) kayalardan su çıkarttığı asası; veya Herakles’in sopası.Diğer as kartlan gibi Değnek Ası da içimizde keşfetmemiz ve geliştirmemiz gereken bir fırsat anlamındadır. İnisiyatif, cesaret ve tehlikeye atılmaya gönüllülük olduğu kadar heves ve coşku da demektir.

 

 

Ateş elementine (Değnek’le temsil edilen) göre bu, isteğimizi, inançlarımızı ve moral gücümüzü güçlendirme konusudur veya diğer içsel olgunlaşma ve büyüme süreçleriyle ilintilidir. Ayrıca Değnek Ası yaşamı doğrulama, iyimserlik ve sevinç anlamına gelir ve bazen sabrın olmadığı heyecanlı bir evre demektir.İş yaşamında bu kart bizim hedeflerimizi, yeteneklerimizi ve becerilerimizi fark etmemize olanak sağlayacak olan fırsatları keşfettiğimizi gösterir. Bu tarot kartın anlamlar dizisi cesaretten, isteklilikten, tehlikeye atılmaya ve belirli bir işe kendini tamamıyla adamaktan, meslekî doyum için fırsatlara kadar uzar.

 

 

Ayrıca bu kart azimli olduğumuz, kuvvetli bir motivasyon duygusu hissettiğimiz ve kendimizi şevkle önümüzdeki işe adadığımız anlamına gelir.Bilinç düzeyinde bu kart moral gücümüzü, istek gücümüzü ve inançlarımızı geliştirdiğimiz bir evre demektir. Bu zamanlar kendimizi tanımaya, anlamaya ve özgüvene daha fazla yaklaştığımız içsel büyüme zamanlarıdır.Kişisel ilişkiler kapsamında bu kart canlı ve yoğun bir ilişkinin sürtüşme ısısını ifade eder. Bizi insani doyuma ulaştıracak olan doğru bir ilişkiye kavuşma ya da mevcut ilişkiye aydınlık ve sıcaklık getirme şansı anlamına gelir. Her durumda her iki taraf için de çoğunlukla büyük bir inisiyatif ile canlılığın ve coşkunun arttırılması demektir.

 

 

Değnek Asının temsil ettiği ateş özelliğinin fevrî huyu nedeniyle huysuz çıkışlar ve dramatik tutkular da ortaya çıkabilir; ancak genellikle yıkıcı sonuçları olmaz.Bu kart bir durumun tanımlanmasıyla bir çağrı arasında bağlantı kurar: Tarafsız ve kayıtsız davrandığımızı ve bunun yerine açık ve kesin bir tavırla ortaya çıkmamız gerektiğini gösterir. Bu kartla ifade edilen durumlarda genellikle felce uğratan bir şey vardır. Can sıkıntısının gerçek ve somut nedeni olarak belirleyebildiğimiz hiçbir şey yoktur, ama yine de bir şeyin çok yanlış olduğunu hissederiz.

 

 

Bu kart her şeyi basitçe “iyi” bulduğumuz zamanlara işaret eder. Buradaki arka plan kendimizi kayıtsız bir noktaya geri çekmiş olduğumuz ve hiçbir şeye karışmadığımız dır. Kendimizi öyle bir sipere almışızdır ki, içeride bize hiçbir şey ulaşamaz ve uyuşuk bir şekilde hayatın yanımızdan geçip gidişini seyrederiz. Bu durumdan ancak fikirlerimizi kesinliğe ve planlarımızı eyleme geçirdiğimiz ve kendimizi gerçekten bu sürece verdiğimiz zaman sıyrılırız.İş yaşamında bu kart manen uzaklaştığımız ve işlerimizi ilgisizce sürdürdüğümüz anlamına gelir. Aynı zamanda önemli uyuşmazlıklarda ve kararlarda bezgin bir tarafsızlık sergilediğimizi veya kayıtsızca çoğunluğun kararına uyduğumuzu gösterir. Bu tutumun bedeli bizi depresyona sürükleyebilecek olan içsel boşluktur. Bu kart bizden içsel duruşumuzu gözden geçirmemizi ve kendimizi işimize vermemizi ister.

 

Değnek Ası Düz Açılırsa

İşte ve sosyal aktivitelerde yenilikler olacak. İş hayatına yeni bir yaklaşım, yeni fırsatlar, yeni kişilerle tanışma fırsatı söz konusu. Yeni bir işin başlangıcı. Yeni ilgi alanlarına karşı duyulan heyecan. Yeni bir işe başlamak.

Değnek Ası Ters Açılırsa

İşte ve sosyal aktivitelerde yenilik olmayacak. Gecikmeler, ertelemeler olacak, yolculuklar ertelenecek, planlar feshedilecek. Depresyon, keyifsizlik yaşanacak. İş hayatında veya sosyal hayatta ilişkiler bozulacak. Gelişim olmayacak.

(2) Yorum Ekli

  1. esra zeynep13 Kasım 2013 Cevapla
    ayrı olduğum insanla tekrar biraraya gelecek miyim..geleceğimiz var mı..? dileğim AŞK 🙂
  2. esra zeynep13 Kasım 2013 Cevapla
    ayrı olduğum insanla barışacak mıyım..geleceği var mı ilişkimizin..dileğim aşk 🙂

18 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)