Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falında Duygusal Tatmin Sunan Kupalar

Saray Kartları Kupaların UşağıKupalar destesi, duygu, ruh durumu ve fantezi ile ilgili olan su elementiyle ilişkilidir. Karar vermedeki duygusal durumumuzu temsil ederler. Aynı zamanda kararlarımızı veya kişisel gelişimimizi etkileyen veya dizginleyen olumsuz hislerimizi aydınlatabilirler. Sembolik olarak Kupalar destesi, mevsimlerden sonbahar ve yönlerden, batı ile ilgilidir. Doğal olarak, hislerimizin Jungian fonksiyonunu temsil ederler.

Bazı yazarlar Kupalar destesini, aşk ve gerçek sevgiyi hissetme yeteneğimizi, geliştirme ile bağlamaktan hoşlanırlar. Gerçekte; Kupaların kartlarının bize verdiği mesajlar, bu kadar basit değildir. Her ne kadar bazı kişiler, böyle görünmesi için bu tarzda yazıyorlarsa da aşkı öğrenmek, sonuçta bu kadar basit olmamalıdır. “Basit değil” derken; Kupaların çizdiği yolun, duygularımızın menzilini genişletmemize yön veren bir yol olduğunu, duygularımızın durumunu ve meydan okumamızı nasıl desteklediğini veya çatıştığını anlatmak istiyoruz. Bu “Aşk” tan biraz daha ötedir.

Kupalar destesindeki kartlar da, duygulara benzer şekilde, hilelidir. Tarot destesindeki her bir kartın, kendi gölgeli yönü veya altyüzü olduğu gibi, Kupalar destesindeki pek çok kart da, çift veya eşzamanlı anlam taşır, hatta bazen diğer Minör Arcana destelerinden daha fazlaymış gibi görünür.

Kupa kartlan bize, kesinlikle olumsuz İlişlerimizle batağa saplanmamamızı tembih eder ama kararlı olmamızı da önerir. Öyle ki; uygun tepkilerimizi vermede başansız olmamızı gerektirecek kadar, duygularımızla içiçe konusunda, bizi uyarırlar. Destenin pek çok kartı; devam etmesi gereken bir görev olarak; bizi, karışık hislerimizi, çelişkilerimizi inceleme, uzlaştırma ve iç gerilimimizi veya zıt ayrılıklanmızı çözmeye davet eder.

Kupa kartlan; duygusal gelişme yolculuğunda, yaşamamız gereken tecrübeleri ve duygusal olgunluğu araştırmamızı temsil ederler. Yetişkin yaşı aklına erişebilsek bile bu, duygusal olarak yetişkin olduğumuz anlamına gelmez. Bu yolculuk, biraz daha uzun sürer. Bazılarımız için hayat boyu sürebilir.

Muhtemelen en efsanevi kart, “Grail” dir. Müthiş bir, ilk örnek sembolü olmasına rağmen; bir seri Arthur’lu hikayede ünlenerek şekillenmiştir. Bu araştırma değiştirilemeyecek şekilde bağlanmıştır. Böylelikle Grail, bizi çok daha derinden etkileyecek olan gerçeğin araştınlmasmm, bir sembolü haline gelmiştir. Kesinlikle; mezhep Ku pai, ruhsal gıdayı veren damarın, modem versiyonudur.

(2) Yorum Ekli

  1. busenur04 Ocak 2014 Cevapla
    Îs hayatim
  2. busenur04 Ocak 2014 Cevapla
    Aşk hayatım

18 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)