Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falında Büyücü Kartı

BÜYÜCÜ

Deli gibi, Büyücü de bilmece biçimindedir. Belki de Deli’nin başka yönünü temsilen o, gösterici ve hokkabazdır. O, gerçekten kutsal bir Büyücü mü, yoksa bize hokkabazlık yapıp kandıracak mı? Belki de o, kendi öğretmeniyle karşılaşmış, daha özentili, değiştirme kabiliyetlerine daha hakim olan bir Deli’dir.

RiderWaite tarot destesindeki Büyücü, doğru amacı simgeleyen elbisesinin üstüne, güç kırmızısı pelerinini giymektedir. Onun etrafında, ilahi kavrama yeteneğini temsil eden, sarı vardır. Ayaklarının ucunda, ruhsal gerçeğinin beyaz zambakları ve de çaba tutkusunun kırmızı gülleri bulunur. Kalkan sağ elinden, yüksek enerji alır ve onu alçak sol eliyle maddeye çevirir. Başmın üstünde, sonsuzluğu simgeleyen hale uçar. (resim8). Kavramın, açılan çiçekli bahçesinde dururken Büyücü, önündeki masanın üzerinde yer alan Minor Arcana takımına, kapılan açar.

Onları, kavramak için teşvik etse de sanki diyor ki: “Bu, hayatta karşılaca ğımz hediyelerin ve tecrübelerin ikazı. Ama zaman daha olgunlaşmadı”Tarot Revelation Tarotu keşfetmek; mitolojist Joseph Campbell, dedi ki “Minor Arcana destesinin sembollerine göre, 4 yoldan herhangi biri “İyi takip ediliyorsa”, koruyucusu Büyücü olan bir ruhani kapı açılacaktır.

Robin Wood destesindeki Büyücü’nün sağ kolunun üstünde, hale uçuyor. Büyücü’nün boynu, boğaz şakrası, (İletişim merkezi) halenin küçük versiyonudur. Açıkça Büyücü’nün işi, ruhani enerji veya kavramı, dış dünyayı çıkararak, öğretmektir. Böylece Büyücü, kutsal enerjilerle irtibat kurabüeceğini ve onlara sahip olabileceğini ispat ediyor.
Büyücü, bize iç sihir kullanma yeteneğimiz olduğunu gösterir ve bizi işi bitirmeye teşvik eder ve bizim dışımızda, sihirli cevap olmayacağı konusunda uyarır. Sadece biz, “Sihiri” kontrol etmenin gücüne sahibiz başka kimse değil. Büyücü’nün konusu, yaratmaya ve kavramaya yol açan, yoğunlaşmış dikkattir.

Her iki destede Büyücü, muazzam ve gizemli, saygıdeğer bir biçimde bulunmaktadır. O, bir rol modeli olarak bize, ilahi bilgi ve bilimi aramamız, kabul etmemiz ve içimize yerleştirmemiz, gerektiğini gösteriyor.

Büyücü kart çekildiğinde, çok yeteneğimiz olduğunu, birşeyler gerçekleştireceğimizi ve kendimize güvendiğimizi gösterir. Elbette, Major Arcana ’mn öbür kartlarının güçlerinden de yararlanmamız gerek, fakat aynı oranlarda, yolculuğumuzdaki tecrübeleri yaşamak için, kendimizi test etmemiz ve daha duyarlı olmamız gerek.

Büyücü, enerjinin ve bilgilerin simgesidir. Bazı psikologlara göre, bu iki kavram, aynıdır ve onları ayıramazsınız. Modern ifadeyle, Büyücü, quantum fiziğinin simgesidir. Biz ve “Sihir” birdir. Ruhsal olarak başkalarını veya kendimizi incelediğimizde, her ne kadar küçük olsa da, bir değişiklik oluşturur.

Büyücü’nün ilk örneği, Kral Arthur’un hayatını çok etkileyen, Merlin’dir. Merlin, çoğu zamanlarda, büyücünün gizemli kara tarafında çalışmıştır. Büyücünün, ne zaman ne yapacağını bilemezsiniz. O, bizim bilinçaltımızın simgesi midir? O bizim gölge yönlerimizi mi temsil eder? Belki O, içimizde olan hem kötü, hem de iyi tarafımızdır. O, kesin bir çelişkidir: Toplumsal ve toplumsal olmayan, dünyasal ve dünyal dışı, güçlü ve zayıf.

Büyücü’nün başka formları da günümüzdeki sahne sihirbazları ve yerli Amerikan kabilelerinin erkekleri ve kadınlan.
Büyücü kartını, durum için çekmek aşağıdakileri ortaya koyabilir:

a Bizim durumumuz, yaratıcılık ve kişisel girişimi gerektiriyor.

b Ruhani etkiler bu durumda çalışmaktadırlar.

c Durumumuzun, değişmesi veya yeniden değerlendirilmesi gerekir.

Büyücü kartını, Mücadele için çekmek, aşağıdakileri ortaya koyabilir:

a. Harekete geçmeden önce, durumun özellikleri üzerinde, dikkatimizi yoğunlaştırıyoruz.

b. Yeni fikirlere ve fırsatlara açığız.

Niyetimizi açıklayıp, durumumuzun ruhani ve ahlaki yönlerini incelemekteyiz.