Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı Tılsımlar Altılısı

Tılsımlar AltılısıWaite bu kartın, maddi başarı göstermesini istedi ama bundan o kadar emin değiliz. İyi giyinen tacir, sol elinde bir terazi taşırken sağ eliyle, 2 dilenciye 4 madeni para atıyor. Bu demek ki, yerdiği miktar, iç güdüsünden veya kendiliğinden değil, onun yerine dilencilerin ihtiyaçları kadar tartılan ve dengelenen mi acaba ? Belli değil.

Bu adam, dikkatli ve cömerttir. Tılsım’m, gri gökyüzünde, figürlerin üstünde durması ve adamın üstün hikmeti anlaması da, maddi zenginliğe çok önem yermediğini gösteriyor. Bu yüzden kartın konusu, iç ölçüleri dengeleme ihtiyacıdır. Robin Wood’un figürü, kolye olarak, 5 Tılsım takar. Zengin, süslü kıyafeti, şık kürkü ve tüylü şapkası, onun statüsünü ve bolluğunu gösteriyor. Elini uzatan birisine, 1 parlak Tılsım veriyor (Şanslı ruh) ve önünde bir sürü uzatılan eller duruyor. Görünüşe göre, etrafa vermek yetmeyecek. Yine de Wood, bu’ kartı “Memnuniyet” olarak adlandırıyor. Başka parası var mı 7 Bu memnuniyet, vermekten mi, almaktan mı acaba? Yoksa ikisi mi ?

Green’e göre Tılsımlar Altılısı, elimizdeki kaynaklarımızı paylaşmak veya birbirimize enerji vermeyi simgeler. Jungian psikolojisine göre, ruhumuzda, hem zenginlik, hem de ihtiyaç yönleri vardır. Tıl sım’lar yolculuğumuzun bu aşamasında, bu kavramı daha henüz anlamaya başladık. O yüzden bu kartı, daha iyi anlamamızın en iyi yolu, durumumuzla ilgili karttaki figürlerden hangisini kendimize benzetiyoruz ? İhtiyacı olanları mı ? Taciri mi ?

Tılsımlar Altılısı’m Durum için çekmek, aşağıdakileri ortaya koyabilir:
Konunun içine girmek yerine, sadece danışman olursak, sorun daha kolay çözülür;
Başkalarına danışmak veya yardım istemek, bizim durumumuz için, faydalı olabilir;
Konumumuzla ilgüi bir soru sorduk, bu durum bizi ne kadar zengin veya muhtaç bırakacak ? Değer mi ? Teraziyi tepeye çıkarmak için, ne yapmalıyız ?

Tılsımlar Altılısı’m Mücadele için çekmekse:
Kendimize, gerektiği kadar bakıp bakmadığımızı düşünmeliyiz;
Tacir olarak, entellektüel (Sarı battaniye) ve duygusal hayatımıza (Mavi battaniye) ne kadar enerji kattığımızı tartıyoruz;
Ruhani veya kişisel gelişmede nerde zengin ve nerde fakir olduğumuzu incelemeliyiz. Daha iyi bir denge için, ne yapmamız gerek ?