Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


TAROT FALI İMPARATORİÇE KARTI

İMPARATORİÇE

Bolluk, İmparatoriçe’nin en önemli özelliklerinden biri. O, sadece fiziksel olmayan, doğurganlığı simgeler. Duygusal veya beyinsel yaratıcılık yoluyla, kendi doğurganlığını temsil eder. O, pratik ve doğurgandır. İç ve dış gelişme, O’nun anlatım alanıdır.

RiderWaite’in Tarot İmparatoriçesi, tüm kademeleriyle, gelişme olan, bolluk bir meydanda oturuyor: Bilinçaltı’ndan akan ilk ilham kaynağı, zemindeki bol ağaçlar, ve ön plandaki büyüyen tahıllar. O, çeşitli destansı biçimlere bağlıdır. Tacmda bulunan 12, 6 köşeli yıldızlar, zodyak burçlarım simgeler ve evrensel otoriteyi hatırlatır. Destansı olarak, Mısırlı Tanrıça İsis ve Roman Tanrıça Juno’yu bağlar. Büyüyen buğday O’nu, çeşitli hasat tanrıçaları, mesela, Yunanlı buğday anne Demeter, Akdeniz Tanrıçası Kibele ve buğday ve hasat roman Tanrıçası Ceres, bağlar.

Karttaki çeşitli sembollere göre, O’nu sevginin alışveriş gücü bağlar. Kalp şeklindeki, Venüs kalkanı, RiderWaite’teki İmparatoriçe’nin tacı yanında ve Robin Wood’ daki Tarot İmparatoriçe’nin başının arkasında bulunan ağacın üstündeki, fiziksel temel (RiderWaite) ve “Aşk akıl”m, beyinsel ilhamını (Robin Wood) sağlar. İmparatoriçe, güven dolu ve dengeli, aşkı hem almakla hem de vermekle rahat olan, kalbi simgeler. Robin Wood’daki İmparatoriçe’ nin gümüş tacı, ayın evreleriyle kazılı. Etrafında, şeffaf, mavi yıldızlar baskül, bir şalla sanlmış. O, Wood’un dediği gibi, evrensel şanıyla taçlanmış.

O, bir beslenme numunesidir. Geleneksel olarak, hamile bilinir, Robin Wood’daki kartta, İmparatoriçe açık alanda oturmuş, doğanın güzelliğini, mükemmel amaçlara, çeviriyor. Wood’a göre, “Yıldızlardan ve havadan, ömrü simgeleyen ipi çevirirmiş”, O’ndan önceki, bir sürü efsane kraliçelerin yaptıkları gibi.

Burçlarla kazılmış, dönen tekerlek, Güneş Tanrı (Üst ruh) ile, O’nu bağlar. Major Arcana’nın 10 nolu kartında, dönen tekerlek, çarkı tekerlek olarak algılanır. Robin Wood’un İmparatoriçesi, bizim, evrensel dönemler ile kozmik bağımızın bir başka belirtisidir.

Küçük şelalenin yanma oturuyor, dönen tekerleği öyle bir yerleşmiş ki, sanki tekerlek, yanındaki akan suyla beraber akıyormuş. Bu şekilde, bizim bilinçaltı yaratıcı fikirlerimizi, kontrol altına alabileceğimizi ima eder.

Bir kuş, Tarotta, genellikle bilincin, beyinsel alanını simgeler. İm paratoriçe’de kuş, tekerliğin üzerine uçuyor. Kartın alt sağ tarafındaki kovanı, balı ve doğurgan bir zamanı hatırlatır. Arılar, Druids (Çeltik rahipler, kahinler ve çeşitli, genellikle tedavi alanında, güç sahibi öğretmenlerin gizli ilmini simgelerler.

Bu kart, yaratıcı bolluk ve faaliyetle dolu. İmparatoriçe’ nin gücünün bir kısmı, kendi doğallığından, doğanın ve doğanm dönemlerinin onore edilmesinden, kaynaklanıyor. O, doğurgan çünkü doğa O’nun konusu. O bize, kendi ve dünyanın örneklerini, araştırmamızı ve enerji kaynağı olarak kullanmamızı öğretiyor. Yaşamın ve vermenin, yetenekte ustasıdır.
İmparatoriçe’yi durumla için çekmek, aşağıdakileri ortaya koyabilir:

a Durumumuzla ilgili hangi duygusal konulan içerdiğini incelememiz gerek. Çok mu var? Yetersiz mi? Durum, ilişkinin duygusal boyutunda dengesiz midir?

b. Çocuklarımızla ilişkimiz, bu durumun bir parçasıdır. Çocuklan mız yoksa, durumumuz demekki, eski yaratıcı projelerle bağlıdır.

c. Durum, mutlu, olgun ve doğurgan, doğayı onore eden bir ilişki içindedir.

İmparatoriçe’yi, Mücadele için çekmekse:

a. Bir insanı affetmeye veya sevmeye çalışın. Bu durumla ilgili, büyük bir ihtimal de annemizle veya güçlü dişi yetkili ile olan bir olayı unutmalıyız.

b. Kendimizi tedavi etmemiz için, elimizden geleni yapmamız gerek. Belki doğa ile daha çok zaman geçirmek ve kendi doğal dönemlerimizi incelemek.

c. Karşımızdaki insana, ihtiyacından fazla vermememizi (Nefretle bitebilir mi?) veya çok verdiysek, bizi duygusal yönden çok kötü etkilememesi için dikkatli olmamız gerek.