Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı Asaların Beşlisi

13_05102009133218Bu kart, ateşin yaratıcı nitelikleri ile beş rakamına özgü değişim ve çatışma düşüncelerini birleştirmektedir. Dört asa birbirine geçmiş biçimde çatışmayı sembolize ederken, ortada dik olarak duran tek asa da mücadelenin getirilerini simgeler. Alevler zayıf olarak resmedilmiştir fakat bu ateş enerjilerinin yokluğunu imgelemez. Düzün Anlamı Bütün takımlıların beşlileri değişkenliği simgelemelerine rağmen, hiçbir takımdaki beşli Asalar’da olduğu kadar değişkenliği vurgulamaz. Çatışma, mücadele ya da tartışma kavramları bu kart ile belirir.

Bu kavramlar iş yaşamınızda, takım arkadaşlarınız ya da yaşıtlarınız ile yaşadığınız fikir ayrılıklarında kendini gösterebilir. Bunun dışında, içsel bir çatışma da söz konusu olabilir, örneğin özanlatımda ya da kariyer konusunda bazı çelişkiler yaşıyor olabilirsiniz. Yaşanan bu çatışmalar, bir savaştan daha çok zekice oynanan bir oyuna benzer. Dolayısıyla da fazla ciddiye almaya gerek yoktur. Bu çatışmaların arkasında gizlenen tek şey, mücadele, değişim ve yaratıcılık istemidir. Gelişme yolunda bir adım atılmak isteniyorsa mücadele ve gerçek çabadan ödün verilmemelidir.

Bu içsel çatışmalar, ruhsal ya da ruh bilimsel bir süreç ya da bireysel ilişkilerde yaşanan bir kriz dönemi olarak kendini manifesto etse de, bu süreçlerin her biri bir deneyimdir. Bu süreçlere özgü deneyimler, yaşananları ortaya çıkaracak ve gelişme dönemini başlatmanıza yardımcı olacaktır. Tersin Anlamı Bu kart ters olarak açıldığında da, çatışmaya yönelik bir anlam taşır. Söz konusu çatışma genel olarak, yasal, mahkeme ya da dava olguları ile ilgili yaşanan çatışmaları belirtmektedir.

Fakat düz anlamında olduğu gibi, eyleme geçmemiş bir dürtünün yarattığı içsel bir çatışmayı da işaret edebilir. Bastırılmış öfke genel olarak sorun teşkil eder ve bu öfke dile getirilmediğinde, kaçamak eylemlere boğuntuya getirilir ve pasif ve düşmanca eylemlerin temelini atar. Açılan diğer kartlar olumlu ise, yaşanan çatışmaların sonuçları bütünüyle olumlu ve doğurgan olacaktır. Fakat, gerekli olan dinginliğe ulaşabilmeniz için belli bir dinlenme dönemine ihtiyacınız var!

(1) Yorum Ekli

  1. esra26 Nisan 2014 Cevapla
    Aşk ve iş hayatı

17 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)