Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı Asaların Altılısı

13_05102009134351Bu kart, ateşin coşturucu enerjileri ile altı rakamının uyum dolu titreşimlerini birleştirmektedir. Karttaki figür bir elini yukarı kaldırarak zaferi belirtir. Defne ağacının çiçeklerinden yapılmış taç biçimi bu kartta belirmektedir ve bu imge bir çok kültürde, mutluluğun ve zaferin sembolü olarak kullanılmaktadır. Figürün arkasına yerleştirilmiş beş asa geçmiş deneyim ve çabalan simgelerken figürün omuzu üzerinde konumlanmış olan altıncı asa, artık gereksinim duyulmayacak olan bir silahı simgelemektedir.

Asaların altılısı, tarot falında gösterilen yoğun çaba ve yapılan sıkı çalışmalardan sonra elde edilen zaferi simgelemektedir. Karttaki figür tarafından giyilen taç, kartın altında yatan derin anlamı imgelemektedir. Mutlu bir kaderin göstergesi olan bu taç, tarih boyunca cesur askerler ve çoşku dolu sporcuların cesaretlerini simgeleyen bir simge olmuştur. Fakat bu taç aynı zamanda cenaze törenlerinde ölümü ve yası simgeleyen bir semboldür. Dolayısıyla çiçekten yapılmış taç simgesinin mutluluğu ve verimliliğin yanısıra yaşlanmış bir yaşamın ölümünü ve yeni bir yaşamın doğuşunu simgelediğini söyleyebiliriz. Buna benzer olarak da, Asaların altılısı güzel bir talihin sizi beklediğini fakat bu talihin geçici olduğunu belirtmektedir. Bu durum, mutlu fakat kalıcı olamayan bir sürece tekabül etmektedir.

Olağan anlamıyla da, Asaların altılısı yasal girişimleri, karlı ve refaha dair süreçleri, iş yaşamında elde edilecek saygı ve zaferleri simgelemektedir.

Tarot Falı Asaların Altılısı Tersin Anlamı
Kart ters açıldığında diğer bireylerle yaşanacak olan çatışma ve karşı karşıya gelme durumlarını işaret etmektedir.Tipik olarak bu olgular, finansal girişimleriniz ve iş hayatınıza dair olgulardır. Sizin hedeflediğiniz bir yükseliş ya da statü bir başkasma verilebilir ve bu durum duygularınızın sarsılmasına neden olabilir. Aynı yıkımı bir başkası tarafından özellikle para ve iş yaşamınızla ilgili yanlış yönlendirilmeniz sonucunda gelişen olgularda da yaşayabilirsiniz. Bu olguları tümünde zafer ve yengi başkasma ait olacaktır. Fakat Asaların altılısı talihin müjdecisi olduğu için yaşanan başarısızlıklar birer aşamadan ibarettir!