Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Falı Asa VI Kartı Anlamı

Asa VI

Hepimize tebrikler. Hem iyi bir iş başardık, hem de uzun zamandır beklediğimiz onayı alıyoruz. Bütün zorlukları aştık ve bu bizim zafer yürüyüşümüz. Asa Altılısı, başarıyı, eğlenceyi ve başkalarından aldığımız alkışları tasvir ediyor. Karta daha yakın baktığımız zaman, iki yönlü bir ilişki olduğu apaçık ortada, zafer sahibi ve onun taraftarları da, önderlerinden dolayı zafer sahibi oluyorlar. Yazar,tarot falı  Asa Altılısı’nın temasını, fikirlerimizi en iyi şekilde değerlendirmemiz gerektiği olarak yorumluyor.

Bütün tarot falı altılıları için, idareci Major Arcana çifti, Aşıklardir. Çünkü, bizim iki yönümüzü temsil ediyor. Birinin, altılının içimizde sorular soran tarafımız olduğunu belirtiyor. Diğeri de lider yönümüz oluyor; (Olasılıkla, katı yönümüz), ayrıca takip eden ve de bastırılmış yönümüzü de temsil ediyor. Greer’e göre kart bize, seçimlerimizi, aşkdan mı yoksa korkudan mı, yaptığımızı soruyor. Bu da bizi suçluluk duygusuna ve de köleliğe ( şeytan XV =10 + 5 = 15 = 5 + 1 = 6) götürü yor.

RiderWaite’in tarot falı kartlarında atlı adamı, başında defne dallarından yapılmış çelenkle, beyaz bir atın üstünde duruyor. Yaratıcılığı temsil eden, açık yeşil giydirilmiş atı ile ileriye doğru gidiyor. Atın kafası, sürücüsüne doğru çevrilmiş, yani bedenin rehberlik için yüce beyne danışmasını simgeliyor. Adamı, Asa taşıyan taraftarları takip ediyor. Bazı yorumculara göre yüzlerindeki ifade, kızgınlığı ve memnuniyetsizliği gösteriyor.

Fakat, Robin Wood’un kartında öyle değil. Toplananlar, zafer sahibi genci, yıldız çiçekleri yağmuruna tutuyorlar ve yüzlerindeki ifade, mutlu olduklarını gösteriyor. Beyaz atın üstündeki genç, elinde güne; şin amblemi olan bayrağı taşıyor. Bu amblem, üstündeki pelerinde ve ayrıca eldivenlerinde de var. Eğer O, “Güneş Prensi ” ve gelecekteki Kral (Evren, veya ulu güç ile aramızdaki bağlantı) değilse bile, onu temsil ediyordur. Başına taktığı çelenk, üçüncü göz şakrasmm hareketini gösteriyor. Bu genç, hanedanını veya hayatını, yüce bir görüş ve merhamet ile yönetecektir.

Bu kart, yeteneklerimizi sürekli yapıcı bir şekilde kullanmamızı söylüyor. Fikirlerimiz ve içimizdeki düşünceleri, kendimize ve başkalarına yararı olacak şekilde, bir an evvel harekete geçirmemiz gerektiğini belirtiyor. Bizi takip etmeleri için başkalarını etkileyip, ilham verebileceğimizi bildiriyor. Fiziki kabiliyetlerimizi ve gücümüzü, kontrollü bir şekilde kullanabiliriz (Gri ve beyaz atlar tarafından temsil ediliyor). Kart, asil amaçlarla yapılmış işleri temsil ediyor. İçinde bulunduğumuz projelerde, iyi ve başarılıyız. Bunun için kart bizi, başarılarımızdan zevk almaya ve aynı yolda devam etmeye teşvik ediyor.

Altılı Asası’nı, Durum için çekmek, aşağıdakileri ortaya koyabilir:
Sorunumuzu çözmek için, başarılı bir yol bulacağız;
Başkalarına bir zararımız dokunmadan, başarıya ulaşmaya dikkat etmeliyiz;
Başarılı olabileceğimiz ve hakkımız olan bir işten, kaçmayı düşünüyoruz;

Asa Altılısı’nı Mücadele için çekmekse:
Sezgilerimizi ve fikirlerimizi anlamakta, bir ilerleme kaydedeceğiz;
Sezgi güçlerimiz, hiç olmadığı kadar kuvvetli;
Çifte kişiliğimizi çözmemiz için, elimizde bir fırsat daha var;