Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tarot Asa Sekizlisi Kartı Anlamı Ve Yorumu

tarotoloji-d8-değnek-sekizlisi-tarot-kartı

Şimdi yoldayız. Fikirlerimizi ve hayal gücümüzü, serbest bıraktık ve yakında kökleşecekler. Asa Sekizlisi’nin ana teması, sınırsız özgürlüktür. Asalar, ayrıca seyahatlerimizin hikayelerini ve vahşi hayal gücümüzün, temsili de olabilir.

Bu kartın, en kötü tarafı, fikirlerimizin ve duygularımızın kontrolden çıktığını belirtmesidir. (Asaleti, kimse tutmuyor ve kontrol etmiyor) Kafamızda, kontrolden çıkmış düşünceler mi uçuşuyor ?

Rider Waite’in kartında; bulutsuz bir mavi gökyüzünde, sekiz adet Asa, hızlı bir şekilde parallel olarak sallanıyorlar. (Kartın diğer manası “Hız”). Dörtlü, ikili ve ikili bir şekilde düzenlenmişler, bu da fikirleri
mizi, belirli bir düzene getirmemiz gerektiğini belirtiyor. Ama Asala, rm gidiş yönleri, belli değil. Belki de içimizdeki dürtü ve enerjiyi, hedefimiz için değil de kaçış için kullanmışızdır.

Robin Wood’un kartında, uçlan mücevher olan Asalar, gezegenlerden dünyaya doğru, o kadar büyük bir hızla ilerliyor ki uçlanndan, enerji dolu alevler fışkırıyor. Asalardan biri, karanlık yıldızlı göğe, parlayan bir ateş feneri fırlatıyor. Şu durumda, harika fikirlerimiz var. Bu kart, aynca şu anda fikirlerimizde veya hareketlerimizde bir değişiklik yaparsak, bunların enerji dolu ve ani olacağını belirtiyor.

Asa Sekizlisi’nin kötü yanı; her iki kartda da, Asaların hiçbirinin, yere ayak basmamış olması. Fikirlerimiz, ne kadar kuvvetli olsa da daha hala, kafamızda yüzüyorlar. Bizim, dünyaya bakış açımıza göre, beynimizi bombalıyorlar (Dış veya iç).

Waite kartı, yolculuğun sonuna gelmiş “Sabitliğin ortasındaki hareket” olarak tanımlıyor. Greer sekizlerin, umutlarımızı gerçekleştirmek için, geçmemiz gereken sınavlan temsil ettiğini, söylüyor. Enerjilerin yenilenmesini, sembolize ediyor. Sekiz, iş rakamıdır. Bizim görevimiz, hareket halinde olan bu izlenimleri yakalamak, fikirlerimize göre yorumlamak, açıklık getirmek ve kullanmaktır. Eğer, yakalama yıp denemezsek, işe yaramadan kaybolurlar.

Asa Sekizlisi’ni Durum için çekmek, aşağıdakileri ortaya koyabilir:
Her ne kadar kafamızda fikirler kaynıyorsa da, görüş açımızı kaybetmemeye ve kendimizi kaptırmamaya özen göstermeliyiz.
Acele kararlar vermemeliyiz, düşünmeden hareket etmemeli yiz.Acelemiz ne?;
Bulunduğumuz koşula göre yeni ve iç açıcı haberler gelecektir;

Asa Sekizisini mücadele için çekmekse:
Bir adımla teker teker, öncelik verdiklerimizi, tekrar düzenlemeliyiz;
Yeni bilgiler ve görüşlerden fazla etkilenmemeye dikkat etmeliyiz;
Kafamızm içindeki fikirlerin hızını, düşünebileceğimiz bir vites hızına indirmeliyiz. Hız ve kaçış, görüş açımızı bulandırabilir.