Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Manzaranın Kalıcı Gerçeği

Dünyalar ÇarpıştığındaSQ merkezli bir birey güneşin doğuşuna sabit SQ’dan bakar. Manzaranın kalıcı gerçeğini izlerken en çok, güneşin doğup batışındaki inanılmaz mekanizmayı, tıpkı mevsimlerin gelip geçmesi, yaşlanmak, doğmak ve ölmek gibi değişmez kanunlar çerçevesinde kalıcı gerçeğin her gün kendini tekrar ettiğini düşünüp gözlemler.

Güneşin doğması olayı fanilik hislerini tetikleyecek ve bireylerde hayatta önemli, kalıcı ve anlamlı bir şey yapma arzusu uyandıracaktır. Ben bunların duygulardan çok hisler olduğuna inanıyorum çünkü hisler daima SQ’dan etkilenmiştir, özümüzden gelen anlamla bezenmiştir ve en önemlisi gerçeğin anlamlı ve güvenli olduğu hissini verir.

Günde 15 dakikalığına bile olsa kalıcı gerçek üzerine düşünmek, dünyayı gözlemlemeyi tercih ettiğimiz bağlam hakkında beyne bir fikir vermeye yetecektir. Örneğin satın almak istediğimiz araba ya da elbiseyi sürekli düşündüğümüzde retiküler sistem ve hippocampus (far kındalık bağlamımızı elinde tuttuğuna inandığımız sistem) bunun çok önemli olduğunu ve beyninizin gün boyunca çok alakasız anlarda bile bu araba ve elbiseyi aklınıza getirdiğini gösterecek size. Aynı kuralı büyük hakikatin bağlamına ulaşmak için kullanmak gerçek durumu daha iyi anlamamıza yarayacak algılayışı şekillendirecektir.