Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Kupa Dörtlü Tarot Kartı Ne Anlama Gelir ?

indir (1)Bu kart, akışkan su elementinin, dört rakamının bünyesinde bulunan sınırlamalar ile birlikteliğinin neden olduğu belirsizliği simgeler. Her biri olasılıklarla dolu dört kupa, kendini koruyan figürü çerçe velemiştir. Fakat, şekildeki figür, isteklerine uzanabilecek cesareti henüz bulamamış gibi!

Düzün Anlamı

Emin olamama ve bireysel sınırlama gibi durumlar beliriyor. Kişinin yaşam sevincinin, aşk, iş ve sevgiye dair yaratıcılık duygularının, ruhsal ifadesinin yerini can sıkıntısı, durgunluk ve bunalım alıyor. Yeni bir yaklaşım biçimine duyulan gereksinim söz konusu! Bu kart yıkıcı bir kart olmamasına rağmen, belirttiği durumlar gelişmeyi engelleyebilir.

Sevgi ve aşk ilişkilerinde kart, içinde bulunulan duruma göre değerlendirilmelidir. Bekar bireyler söz konusu ise, geçmişte yaşanan kayıp ve kötü deneyimler nedeniyle duygusal anlamda özü koruma içgüdüsü hakimdir bireye. Bu tür korku ve kaygılar, gelişebilecek yeni ilişkileri ya da arkadaşlıkları engelleyebilir! Devam eden bir ilişki söz konu olduğunda ise, değişime direnen ve dolayısıyla da sıkıcı olamaya başlayan bir ilişkiye dikkat çeker. Bireyler söz konusu ilişkiyi kendi düşünceleri doğrultusunda yorumlayacaklardır; fakat bu kart, yüreğe, akla ve ruha bir uyanış çağrısında bulunuyor! Yeniden değerlendirilerek taze ilhamlara ulaşmanızı sağlayacak çok şey var!

Tersin Anlamı

Nedeni tam olarak belli olmayan korkuların varlığı söz konusu. Bu korkuların en muhtemel nedenleri arasında, iş ya da ilişkilerde yitirilen güven duygusu vurgulanmakta. Yalnızlığın getirdiği terör, aşk ya da dostluk ilişkilerinde sizi yüzeyselliğe sürüklüyor olabilir! Fazla ömrü olmayan bir ilişkiye asılı kalmak gibi bir çatışma söz konusu olabilir. Bu korku ve çatışmalar yaşama sevincine gölge düşürebilir. Bu korkuların doğasını yorumlamada çevre kartlar da yardımcı olacaktır. Eğer iyileşme sürecini başlatmak istiyorsanız, bir an önce yeni olasılıkların doğmasına imkan tanımalısınız.