Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


İMPARATOR IV (Durum) DELİ 0 (Mücadele)

İMPARATOR IV (Durum) DELİ 0 (Mücadele)Durumumuzla ilgili olarak biz veya başkası, kendi doğruluğuna inanır. Gereken bilgi ve yaşadığımız tecrübelere inanırken, kendi fikrimizi ispatlamak için, başka birisi ile karşılaşıyoruz.

İmparator yönümüzle, problemimizi çözmeyi çok ciddi olarak ele aldığımızda; fikirlerimize ve deneylerimize karşı çıkılması, stres ve gerilim yaratıyor.

Deli, “Dikkatli ol, şiddetle emin olmak, benim en çok, yok etmek istediğim yöndür”. Deli kartını çektiğimizde, şiddetli yönümüz çıkarsa, iyi hüküm vermek için gereken bilgiyi, ihmal edebileceğimizi belirtiyor. Veya durumumuzda, komik nesneler olduğunu farkedip, deliliğimizden zevk alırsak, konuyu çözmek için ilerleme yapabiliriz.

Bu iki kişisel özellik beraber işlerse, durumumuzun çeşitli yönlerini anlayabiliriz. Eğer onlar, zıt işlerse anlaşmazlık oluşur. Her yön, diğer yönü onore etmeli ve her iki bakış açısının da değerli ve geçerli olduğu, anlaşılmalıdır. Kendimizi, otoriter bir bakış açısına, kaptırma malıyız. Eğer başka fikirleri kabul edersek, en iyi sonuca varmak için, harekete geçebiliriz.

Aşağıdaki iki yayma, düzeltici veya eğitici ilk örneğin, etkisini gösterir. VIII-XIV ile Majör Arcana kartlan çıkarsa, bizim ilk örnek davranış biçimimizin bir tanesini gösterir. Kartlar, bize ilk örnek davranış biçimini dikkate almamız, değiştirmemiz ve geliştirmemiz gerektiğini anlatır. Böylece, düzeltici ilk örneğin etkisinde kalıyoruz. Mesela At Arabası kartı, aşağıdaki durumla ilgili çekildiğinde eğer değiştirilmezse, irademizi, inadımızı ve niyetimizin temelini gösterir. Bu durum, pozitif kaynak veya handikap olabilir. Biz küçüklüğümüzden, bu ilk örnekleri göstermeye başladık, mesela, iki yaşındayken “Hayır” demeyi öğrendik. (At Arabası Kartı’nda simgelenen ilk örnekte)