Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


GÜNEŞ XIX (DURUM) KAHİN V (MÜCADELE)

GÜNEŞ XIX (DURUM) KAHİN V (MÜCADELE)Durumumuz, içimizdeki en iyi yönlerimizi, ortaya çıkaracak tipte bir durumdur. Her iki Majör Arcana kartı içeren yaymalar gibi konumuz da bize, hem dünyevi eğitim, hem de ruhani gelişim verecektir. Sanki bize hayatta, yeni bir fırsat verildi. Yeni bir başlangıcı simgeleyen Güneş kartı, bizi yeni oyuncaklar veya yeni şeyler yaratan bir çocuk gibi, olmaya teşvik ediyor.

Hayatımızda yeni bir devirdeyiz ve ay çiçek gibi açılmalıyız. Mücadelemiz, evi temizlemek veya bugünkü yapılarda çalışmaktır. Mesela, aynı anda fikirler yaratmak ve uygulamak, iç ve dış metodlarımızı, kurallarımızı incelemek, bugünkü durumda ne uygulanabileceğini ve kenara atılması gerekenleri, görmektir.

Bizim durumumuzda, tehlike yaşamadan, kendimiz gibi davranabileceğiz. Kahin’e göre; durumumuzda dini “Dogma” bulunması veya birisinin, her ne olursa olsun kati davranmakta inatçı olması, ya da bir başkasının, ” O, hep öyle idi” diye durumun çözülmesi hakkında, ısrarla fikir üretmesi, sorunu oluşturuyor.

Biz bu kişiysek, bu 2 kart bize, böyle inat etmemizin, akıllı bir davranış olmadığını hatırlatır. Bu durum, eski eğitimin papağan gibi tekrarlanması demek olur. Güneş kartının etkisi; canlı, serbest duygular ve davranış biçimleri sağlayabilmemiz için, elimizin altında olduğunda, güvenceyle bakış açımızı yeniden inceleyebiliriz.