Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


ÇOCUĞUN ESNEKLİĞİNİ BESLEMENİN YOLLARI

Bir yeteneği cesaretlendirin. Esnek olan çocuklar genellikle, belli bir konuda iyi olmanın yollarını bulmaktadırlar. Kelly Holmes, henüz küçük bir çocukken babası tarafından terk edilmesine karşın bir atlet oldu ve Olimpiyatta altın madalya kazandı. Aktris Samantha Morton, bir bakıcı aileden bir diğer bakıcı aileye sürüklenerek büyümüş olmasına karşın Oscar kazanmış, benzeri durumdaki Bruce Oldfield ise çok başarılı bir moda tasarımcısı olmuştur.

Akıl hocası olun. Öğretmenler bunun için en mükemmel adaylardır; aynı şekilde büyükanne ve büyükbabalar da öyle.
Kendilerini korumaları için gerekli olan temel araçları ve yetenekleri öğretin. California ve Texas’taki Betty Ford Merkezleri’nde alkoliklerin çocukları üzerinde çalışan ekip, “çarkı felek” (kader çarkı) adını verdikleri bir oyunu kullanmaktadırlar.

Bu oyunda çocuklar, sarhoş bir anne ve babanın kendilerine bağırdıkları bir durumda ne yapacakları ya da ebeveynleri sarhoşken onları araba kullanmamaya nasıl ikna edebilecekleri konusunda beyin fırtınası yapmaktadırlar.
Eğitim, mutlu insanların yaratılmasına yardımcı olur. Okuldaki eğitim yıllarında genç insanlar, uzun süreli mutluluklarını destekleyecek yetenekler, bilgi ve deneyim kazanırlar.

logo