Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Aşkta mutluluğun yolları

Elbette ki iki ya da daha fazla sayıda insan bir şeyi başarmak için bir araya geldiklerinde, aralarında ne kadar sevgi dolu bir ilişki olursa olsun, er ya da geç çatışma olması kaçınılmazdır. Ancak, diyor Gottman, daha güçlü bir duygusal bağlantı kurmak mutlu ve dayanıklı bir ilişki geliştirmenizi sağlar; çünkü farklılıklarımıza karşın nasıl bir arada yaşayacağımızı keşfederiz.

Birbirlerine karşı olumlu bir şekilde tepki veren çiftler, tartışmaları sırasında mizah, şefkat ve ilgi gösterirler. Kapanmak yerine, bulundukları anda, bir arada kalırlar ve bu sayede meseleleri çözmek ve yaralanmış duygularını onarmak için daha fazla şansları olur. Unutmayın, duygularınızı, tarot falı gibi kendinizi onlara kaptırmadan da ifade edebilirsiniz. Örneğin, “O kadar kızgınım ki avaz avaz bağırmak istiyorum” ya da “kendimi o kadar mutsuz hissediyorum ki ayrılmak istiyorum” diyebilirsiniz. Bu taktik, bağırıp evi terket mek yerine bir arada kalıp konuşmanızı sağlar.

Gottman’ın araştırmaları, evlilik ile ilgili tartışmaların bunun asla tarot falı gibi çözüme bağlanmadığını göstermektedir. Eğer çiftler, para, ev işleri, seks gibi belli konularda tartışıyorlarsa, aynı çatışmayı defalarca yaşamaları çok sık görülür. Fakat işin iyi yanı şudur ki, eğer konuşmayı ve kendi durumunuzu açıklamayı sürdürürseniz, kendinizi, uzlaşmanın kolaylaştığı ve şunları söylediğiniz bir durumda bulabilirsiniz: “Bu konu üzerinde anlaşamadığımızı biliyorum ama senin kendi iddiana benimki kadar sahip çıktığını görüyorum ve buna da saygı duyuyorum.”

İnsanlar, ilişkilerinin başarılı olmayacağını düşünerek evlenip çocuk sahibi olmazlar. Ancak bu sık sık yaşanır; çünkü karşımızdaki insanın duygusal ihtiyaçlarını görmekte tarot falı gibi başarısız oluruz. Bu, ilgisiz olduğumuz anlamına gelmez ama kendimizi karşımızdaki insanın meselelerinden çok kendi meselelerimize kaptırırız. Örneğin bir karı koca zamanlarının o kadar büyük bir kısmını çocuk yetiştirmeye adarlar ki, bir süre sonra kendi özel ilişkileri için enerjileri kalmayabilir.

logo