Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Tibet

Bazı Tibet manastırlarında hâlâ kullanılan çok eski bir me ditasyon biri vardır. Bu meditasyon sana söylediğim gerçeği temel alır. Bazen yalnızca yok olabileceğini öğretirler. Bahçede otururken birden kaybolduğunu hissetmeye başlarsın. Sadece sen gittiğinde, artık orada olmadığında, tamamıyla şeffaf olduğunda, dünyanın nasıl göründüğüne bak. Sadece bir saniye olmamayı dene. Kendi evinde, yokmuş gibi yap.

Bu gerçekten güzel bir meditasyondur. Yirmi dört saat içinde birçok kez deneyebilirsin. Sadece yarım saniye yeterli; yarım saniyeliğine sadece dur… Sen yoksun… Ve dünya devam ediyor. Sen olmadan dünyanın mükemmel bir şekilde devam ettiğinin giderek daha farkında olduğunda, uzun zamandır gözardı edilen varlığının başka bir parçasım öğrenebileceksin  ve bu yenilikçi bir tarzdır. Sadece izin verirsin, kapı olursun. İşler sen olmadan olmaya devam eder.

İlk önce yenilikçi bir tarza ulaş, ilk önce pasife ulaş, ilk önce aktif olmayana ulaş. Ve iç varlığın çiçeklendiğinde, artık içteki bütünleşmeyi bilecek durumdasın demektir  her zaman orada olanı… Merkez her zaman oradadır.

Zaten bütünleşmişsindir. Yüzeyde değil  yüzeyde çok kargaşa vardır. Yüzeyde parçalanmışsındır. Derinleştikçe, bütünleşmenin de arttığım göreceksin. Varlığm tapınağının en derininde, aniden bir birlik, mutlak bir birlik bulacağın bir nokta çıkagelir.