Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Yay: “Maceraperest âşık”

indir (1)Yay kişisi ilişkisi vasıtasıyla dünyayı keşfetmek, ufkunu genişletmek ve varoluşunu anlamlandırmak ister. Bundan dolayı beraberce gelişebileceği, seyahat edebileceği, ortak değerleri ve hayat felsefesini paylaşabileceği bir partneri tercih eder. İlişkinin monotonlaşmasından, kendini tekrar etmesinden ve onu küçük bir dünyaya hapsetmesinden rahatsız olacaktır.

Aradığı dinamizmi, heyecanı ve aksiyonu kendisi gibi ateş grubundan olan Koç ve Aslan kişileri ile ilişkilerinde elde etmesi mümkün olacaktır. Hava grubundan olan Terazi ve Kova kişileri ile ilişkilerinde ise, beraberce sosyalleşme, seyahat etme ve iletişim kurma bağlamında uyumu yakalayacaktır. İkizler kişisi ile ilişkisinde ise; kendini tamamlanmış hissetmekle birlikte, bazen empati sorunları ile karşı karşıya kalacaktır. Yay kişisinin felsefi ve soyut bilgiye yönelimli tutumu ile İkizler burcunun somut ve bilgiye yönelimli tutumu uyumsuzdur. İkizler kişisini yüzeysel ve takıntılı bulabilir. Ancak İkizler kişisinden daha gerçekçi olmayı ve kabul edilebilir oranda risk almayı öğrenebilir.

Su grubundan olan Yengeç ve Akrep kişileri ile ilişkilerinde; uyumsuzluk ve empati eksikliği ortaya çıkabilir, çünkü bu kişilerin duygusal derinlik arayışı ve içedönük yapısı ile Yay kişisinin heyecan arayışı ve dışadönük yapısı örtüşmez. Balık kişisi ile ilişkisinde ise; güç çekişmeleri ve çatışmalar devreye girebilir, Balık kişisini bağımlı ve fazla edilgen bulacaktır.

Boğa ve Oğlak kişileri ile ilişkilerinde, krizler ve monotonluk devreye girebilir. Bu kişilerin tutarlılık ve stabilite ihtiyacı Yay kişisinin heyecan arayışı ile uyumsuzdur. Başak kişisi ile ilişkisinde ise, çatışmalar ortaya çıkabilir.