Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Şeytan Tarot Falı Yorumu

indir (1)Tarot falı Şeytan Sembolizm

Şeytan, keçi başı, kartal pençeleri ve yarasa ka natlarından ibaret gerçek dışı bir yaratıktır. Tarot ustalarının göstermeyi amaçladıkları şey apaçık ortadadır. Bu yaratık yaşamıyor! Yarım bir küp üzerine monte edilmiş olan figür, dış görünüşünüze ait yorumun gerçekliğinin çarpı tılmışlığını sembolize eder. Sadece beş duyumu zun bize söylediği inancımızın bu kayıtsızlığı: erkek ve kadının gözleri ile onların bağlarını önemsemiyor görünmesi, görüş açılarının sınır lılığı, zincirlerle resmedilmiştir. Siyah arka zemin, yaşadığımız bilinmeyen, tanımlanama yan korkulan sembolize eder. Bu şeytanca endişelere tahammül ede bilmenin anahtan, onlan sağduyuyla ve sakin bir şekilde ele alarak, onların mahkumu olmayı reddetmekte yatar.

Şeytan Tarot falı kozunun astrolojik işareti olan Oğlak burcu, kısmen materyalistik ve güç yapıcı eğilimleri ile tanınır. Şeytanın esaretini, özellikle materyal gösteriş ile düşünülen dış görünüşleri sürdürmek şeklinde düşünürüz. İnsanoğlunun bilinci çelinmiştir. Bu, Şeytanın alnındaki ters yıldız ile gösterilir ve düşüncelerimizin dünyayla ilgili olgulara yönlendirildiğini, ilahi şeylere yöneltilmediğini fark eder. Oğlak burcu, gizli korkuyu gösteren, kişinin endişe ve ilgisinin, düşünce ve hareketlerini motive etmesine izin veren bir işarettir.

ŞEYTAN

Sayısal olarak, İstenmeyen değişiklik ve parçalanmanın sayısı beş (5) ile birleşmiş bilinçli düşüncenin birinin (1) on beş sayısını (XV) verdiğini keşfederiz. Şeytan kartındaki yönün değişimi, bencil güç oyunlarına katılım ve materyalist tapma gibi, bir önceki Denge kozunda şahit olunan ilahi güçtür ve ruhlardan dolayıdır.

Şeytan Tarot falı ve Tasviri

O, bir erkek keçinin bacakları, boynuzlan ve sakalı ile dünyaya ilk kez görünen doğa tannsı Pan’dır. Koyunların korunması ve doğurganlığı ile ilgilidir.

O, Tann’dan çok fazla güç istediği için dünyaya atılan melek, Lusifer’dir. Ekin ve bereketle ilgili bir Roma tannsı Satürn’dür. Tarlalarda sıkı çalışması ve şarap üretimiyle bilinen Satürn, bol ürün getirmiştir.

Bizi hayatın erdemlerini gözardı etmeye teşvik eden ve bir diğerini yanlış kullanmaya yönelten, hepimizin içindeki şeytani, negatif taraftır.

Şeytan Tarot falı Yorumlama

DüzKişisel korkulan dikkate almak.

Yargı ve kararlarda, korkuyu esas alarak hatalar yapmak.

Rol yapmak, materyalizm, yüzeysellik, kibirlilik ve dış görünüşü sembolize eder. Danışan kişi, para ile ilgili önceden bir işe sahip olabilir ve dış görünüş ile diğerlerini etkiliyor olabilir.

Şeytan, bir korku kartıdır. Kişinin korkulan düşmanlandır. Korku, çok kuvvetli bir durumun esaretine yol açar. Birey, oynaması zorunlu bir role saplanıp kalır ve onu değiştirmeye korkar.

Medeni açıdan Şeytan kartı, gösteriş, güvence ya da para için kurulan evlilik bağını gösteriyor olabilir.

Şeytan kartı, bir karan gösterdiğinde, çoğunlukla yanlış bir kozdur. Danışan çoğunlukla, vardığı hükümler gerçeklere dayalı olmadığından, korkularla gölgelendiğinden yanlış olan seçeneği düşünür. Baştan çıkarma, özellikle sadece para ya da insanlan veya olaylan çıkan için kullanmak amacıyla bir şeylerin yapılmasında mevcuttur.

Ters Endişeler, zıt düşünceler ve materyalizmden kurtulma. Korkular serbestlenir. Kibirlilik, düşmanlar ve bencil ihtiyaçların üste sinden gelinir. Danışan artık diğerinin tatsız rolünü sürdürmesine izin vermez. Hırs ve sahip olunanlarla ilgili dersler alınır. Danışan, kişisel gücü ve diğerlerini kendi çıkarlan için kullanmayı reddeder.