Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Rüya

Bir rüya gelir, başka bir rüya onu takip eder ve ardından bir başkası gelir. Hacı bir andan başlar ve bir sonrakine girer. An, anı izler, anlar yok olmayı sürdürür, ama hacı ilerlemeye devam eder.

Benim önerim, reenkarnasyon teorisinin doğru olup olmadığını sorma. Bana göre doğru, sana göre değil  henüz değil. Olumsuz ya da olumlu herhangi bir konum alma. Sadece varsayımlara açık ol. Araştır. Eğer geçmiş yaşamlarına gidebilirsen, bu herkesin uzun, çok uzun bir geçmişi olduğunun yeterli kanıtıdır. Ve bu başka bir fikir de verir: Eğer geçmiş yaşamlar varsa, bu, gelecek yaşamlar da olacak demektir; bu yaşam tam ortadadır. Tabii ki, gelecek yaşamlara gitmek mümkün değildir, çünkü gelecek henüz olmadı. Ama geçmişe gitmek kesinlikle kolaydır, çünkü geçmiş zaten oldu; hafıza orada ve kayıt oradadır. Sadece sen onun saklı olduğu kayıt odasına giden yolu unuttun, o kadar.

Bunu bir varsayım olarak al. Benimle, her şey bir varsayımdır. Eğer sadece bu kadarına güvenebilirsen, araştırmaya, soruşturmaya hazır olursan, bu yeter.

Sana öğretecek doktrinlerim yok, ama hakikati bulman için metotlanm var. Senin tarafından bulunmamış hiçbir hakikat, hakikat değildir. Hakikat ancak onu sen bulduğunda hakikidir.

Gece uyumak için yattığında  uyku üzerine inmeye başladığında ve neredeyse seni yakaladığında  bilincini zihnindeki son düşünceye getir, sonra uyu; sabah uyandığmda ve yataktan kalkmaya hazır olduğunda, arkana bak ve ilk düşünceni uyanık bul. Sonuca çok şaşıracaksın. Gecenin son düşüncesi sabahın ilk düşüncesi olacak. Aynı şekilde ölüm zamanındaki son arzu doğum zamanındaki ilk arzu olur.

Ölümde, vücut parçalanır, ama zihin yolculuğuna devam eder. Vücudunun yaşı elli, ama zihnininki beş milyon olabilir. Her doğumunda, o güne değinki tüm zihinler seninle olacaktır. Buda, bu olaya çok önemli bir isim vermiştir. Böyle yapan ilk kişidir. O bunu “zihin deposu” olarak adlandırmıştır. Zihnin bir depo gibi, tüm geçmiş doğumlarının anılarını de polamıştır  yani zihnin çok yaşlıdır. Ve zihnin sadece insan doğumlarının deposu değildir: Hayvan olarak ya da ağaç olarak doğduysan, ki kesinlikle durum budur, tüm bu doğumların anıları seninle mevcuttur.

Zihin deposunda derin soruşturmalar yürüten insanlar der ki, birinde, bir gülü görmesi üzerine aşk hissi kabarıyorsa, nedeni bu insanın geçmişte bir gül olduğuna dair bir anısı vardır ve güldeki titreşimle depreşmiştir. Bir insan köpekleri çok seviyorsa bu tesadüfi değildir.

Zihin deposunda onun köpeklerle büyük bir akrabalığı olduğunu fark ettiren amlar vardır. Yaşamlarımızda olanlar tesadüfi değildir. Bu olanların ardında güç fark edilen bir neden sonuç süreci vardır.

“Ben kimim?” çok temel bir sorudur ve ondan sonra çok varoluşçu bir sorudur. “Ben kimim?” varoluşumuzun tamamını tüm derinliği ve yüksekliğiyle içeren bir sorudur. Bu soru beni hiç doğmadan önce, tüm geçmiş yaşamlarımın ardında, olduğum yere götürür. Bu soru beni en eski başlangıçta olduğum yere götürebilir. Bu sorunun derinliği sonsuzdur. Ve aynı şekilde yolculuk da derindir.

(4) Yorum Ekli

 1. ilkay26 Eylül 2015 Cevapla
  yeşil taze ıspanak
 2. Rig1924 Haziran 2014 Cevapla
  Otobuse biniyorum cok ozledigim adamin yasadigi sehre gidiyorumm otobus biletimi babam veriyor bana kizim git diyor
 3. yesim19 Haziran 2014 Cevapla
  Ben hastanede yatan hastamiz icin istihareye yattim. Ruyamda esimi gordum bir bacagi camura girmis sonra bana deste deste kagit para verdi. sonrasinda araba kullanmaya basladim yollar hep egri bugruydu acaba nedir
  • editor22 Haziran 2014 Cevapla
   Yeşim: Rüyanız yakın zaman içinde eşinizin eline büyük bir para geçeceği anlamına geliyor, hastanede yatan hastanız ise sizden dua bekliyor.

16 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  

«