Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


PLÜTON 2015 BOYUNCA BURÇ DEĞİŞTİRİYOR!

indir (1)Plüton, karanlıkların ve tüm kötülüklerin kralı, dönüşümün, küllerinden yeniden doğmanın planeti 2015 yılında Yay burcuyla vedalaşmaya hazırlanıyor. Kasım 1995’ten bu yana değiştirip dönüştürmeye çalıştığı Yaylara son derslerini verip gidecek.
26 Ocak 2015’de Plüton Oğlak burcuna geçiyor ve sosyal yaşamda yeni bir dönem başlıyor.

Medya gelişmeleri, yollar ve kazalar, hukuk savaşları, başka kültürleri tanıma, öğretileri benimseme (özellikle Uzakdoğu öğretileri) bir döneme damgasını vurdu. Plüton ağır etkileri sebebiyle bireyleri eğitimini yavaşça sürdürürken, toplumsal olayları ve gelişimi uzun dönemde gözle görülür şekilde etkiler. Terazi burcunda yol aldığı dönemlerde, evlilik ve aile olmak toplumsal olarak en fazla dikkatimizi çeken konulardı. Akrep burcunda yol alırken cinsel özgürlüklerle ve karanlık uyuşturucu dünyasıyla daha yakından tanışıklık sağladı. AIDS hastalığı gibi ilk kez var olan cinsel hastalıklar ortaya çıktı. Yay burcunda yol aldığı süreçte dini değerler yükseldi, yüksek öğrenimde gelişmeler kaydedildi, yeni yollar ve ulaşım planları yapıldı, yurtdışı ile ilişkiler daha yakın hale geldi, fanatik eğilimler arttı ve medya her zamankinden etkin bir güç olarak öne çıktı.

Plüton Oğlak burcunda sosyal düzeni sağlamaya, hiyerarşiye önem vermeye, hukuk ve kişisel sorumlulukları tamamen dönüştürme, görev duygusu ve yönetimi değiştirme gibi olaylarla yıllar boyunca sarsıntı yaratmaya hazırlanıyor. Oğlak sert ve duygusal tepkiler vermekten kaçman, güvenliğine aşırı önem veren bir burçtur. Yönetimi ve yöneticileri temsil eder. Plüton bu kez kendisi kadar sert bir başka burca yerleşiyor. Vereceği dersler, zor şartlarda çalışmaya ve aşırı yük taşımaya hevesli Oğlaklar için daha fazla yük anlamına geliyor. Sadece Oğlaklar mı? Koç, Yengeç, Teraziler de bu etkiyi zorlanarak yaşayacak. Bunun yanı sıra Başak ve Oğlaklar güçlerine güç katacaklar. Toplumsal olarak genel eğilim, daha dürüst ve daha fazla çalışma olacak.

2015’in Plüton sloganı “çalışan kazanır.” İşini bilenin kazandığı bir devir sona ererken, bundan böyle çalışana ve gerçek anlamda kaliteli üretim yapana saygı artacak.
2015 boyunca dikkatimiz vatandaşlık görevlerimiz ile haklarımıza yönelecek. Yönetim ve otoritelerin yetkileri tamamen yenilenecek.
2015 2015 içinde Plüton ve Satürn dost burçlarda yol alacakları için çekişme ve ciddi savaş sinyalleri göndermeyecekler. Tam tersine her iki planet açısından uyumlu bir güç birliğine tanık olacağız.

2 Nisan 2015’den itibaren Plüton gerilemeye başlıyor. Yılın bir bölümünde gerileyip tekrar Yay burcuna dönecek. Haziran ortalarından itibaren Yaylara son dersleri vermek için tekrar ziyaret edecek. 9 Eylül 2015’e dek Yay burcunun son derecelerinde gerilemeyi sürdürecek. Yay burcunun son haftasında doğanları tekrar etkilemek için hızlandığında, fanatizmin sancılarını son kez yaşıyor olacağız. Maganda terörleri, silah taşıma ve kullanma hevesi Plüton’un tekrar Oğlak burcuna döndüğü Kasım sonundan itibaren azalmaya başlayacak. Plüton’un tekrar Yay burcuna girdiği yılları bizler göremeyeceğiz. Döngüsünü 248 yılda tamamlayan bu yavaş, cüce, ama çok etkili süper gezegen her burçta ortalama 11 30 yıl arasında kalıyor. Ömrünüz boyunca Plüton’un 3 ya da 6 kez burç değişimine tanık olabilirsiniz. Bu özel deviri, yani Oğlak burcunda yol aldığı dönemi dikkatle izlemenizde yarar var.