Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Eğitim

Belirli bir eğitimin, belirli niteliklerin var, bir doktor ya da bir mühendis ya da bir profesör olarak doğmadığını biliyorsun. Bunlar sana eklenen şeyler. Derecelerin, adın, şöhretin… Tüm bunlar sana eklendi. Ama bildiğin kadarıyla sen busun, eğer tüm bu şeyler senden alınırsa ne olursun? Sadece sıfır… Basit bir levha, tüm yazıları silinmiş…

Kişiliğin kendinle ilgili bildiğin her şeydir  tetikte olabi lesin diye tamamen basitleştirmeye çalışıyorum  ve bireyselliğin bilmediğin. İşte o sensin!

Meditasyon kişilikten kurtulma ve canlı yaşam kaynaklarına, bireyselliğine, ana rahminden getirdiğin  ve doğumundan önce de, annenin rahmine bile girmeden önce sahip olduğun  aleve ulaşma çabasıdır. Bireyselliğin ezelden beri vardı. O, birçok yaşamın birçok katmanıyla bütünüyle kaybolacak kadar kaplanmış ve senin ona giden yolu unuttuğun temel bilincindir.

Bu nedenle unutma: Diğerlerinden öğrendiğin şeyler seni sen kılmaz. O senin dış kişiliğin, oysa sen masumiyetini yeniden bulmak zorundasın.

İnsanlar sana zırhlar örmeden önce, insanlar seni medenileştirmeye, daha kültürlü, daha eğitimli yapmaya başlamadan önce özünü bulmak zorundasın.

İnsan çok şeyi kasten unutur. Hatırlamamaya çalışır, çünkü hatırlamak egosunu parçalayabilir ve her şeyin kırılmasına sebep olabilir. Ama bu yaşamda, vazgeçmeye ve bırakmaya razı olduğumuz kadar alınz.

Küçük bir anlık hakikat sana geldiğinde, altüst olur, anlayamazsın. Fark ettin mi? Bazen derin uykudayken aniden bir şey seni uyandırır. Sabah beşte mışıl mışıl uykudası n, uykunun en derin olduğu saatte aniden bir şey seni uyandırır. Bir gürültü olur, sokakta bir çatapat patlar, bir araba kapına çarpar, bir gürültü aniden seni uyandırır. Anında  derhal uykudan uyanıklığa sıçrarsın. Uykunun derinliklerinden bir ok gibi gelirsin. Genelde derin uykudan çıktığımızda yavaş çıkarız. Önce derin uyku gider, sonra yavaşça rüyalar havada süzülmeye başlar, sonra bir süre rüyalarda kalırız. Ama aniden bir şey olsa, derinlerden bir ok gibi doğruca uyanışa geçersin. Gözlerin açılır ve merak edersin:

Neredeyim? Kimim? Bir anlığına hiçbir şey belirgin değildir.

Bu herkese şu ya da bu zamanda olmuştur. Merak edersin, “Ben kimim?” Adın ve adresin bile gitmiştir. “Neredeyim?” Bu da belirsiz olacaktır.

Sanki aniden yabancı bir dünyaya gelmişsindir. Bu sadece bir dakika sürer, sonra kendini toplarsın, çünkü bu öyle büyük bir şok değildir. Ve sonra ona alışırsın da  her gün olur. Her sabah kalkarsın: Rüyalar dünyasından uyanıklık dünyasına dönersin. Bu rutin eskidir, yine de aniden olduğunda bazen korkar ve ürkersin.

Gerçek uyanış olduğunda bütünüyle dilin tutulur. Ne olduğunu anlayamazsın. Her şey sakin ve sessiz olur (olacaktır).

(10) Yorum Ekli

 1. Nigar05 Ekim 2018 Cevapla
  Sinavi kazanabilecekmiyim?
 2. fatoş23 Şubat 2018 Cevapla
  oğlum bu sene istediği bölümü kazanacakmı
 3. ışıl28 Kasım 2015 Cevapla
  Ygsden baraji geçip ebe olabilecekmiyim
 4. mert can demirci09 Kasım 2015 Cevapla
  oğlum lise bire gidiyor okuyacakmı
 5. merve19 Aralık 2014 Cevapla
  bu sene üniversiteyi kazanacakmıyım
 6. büşra dere14 Ağustos 2014 Cevapla
  memur olacak mıyım
 7. seyma27 Temmuz 2014 Cevapla
  Polis ligi kazanacak miyim
 8. kübra02 Temmuz 2014 Cevapla
  diyetisyenlik olacakmı?
 9. NESLİHAN BENLİ25 Mart 2014 Cevapla
  YGS SINAVIDA BASARILI OLDUM MU?
  • fatoş23 Şubat 2018 Cevapla
   oğlum bu sene istediği bölümü kazanacakmı

10 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)