Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Balık burcu ve bitkileri, kokuları

indir (1)Zodyak’m en çekingen, naif burcu olan Balıklar, yaşam enerjilerini tıpkı balıklar gibi sudan alırlar. Suyun berraklığı ve saflığı balık kadınlarının ruhla nna yansır. Dürüst, vicdan sahibi, sadık ve uysaldırlar. Her çevreye kolayca uyabilirler.

Genellikle hayal dünyasında yaşarlar. Yaşam görüşleri ciddi fakat gerçekçi değildir. Balıklar, diğer burçlar arasında dış etkenlerden en çok etkilenen kişilerdir. Anaçlıklarıyla etrafına sevgi saçan balık kadınına en uygun kokular genellikle çiçek kokularıdır. Balık burcu kadınlarına özgüven sağlayacak olan fal bak ve sümbül ve gardenya kokusu ve bunlarla uyum sağlayacak olan yasemin ve Japon çiçeğinin kanşımı tavsiye edilir. Sanatçı ruhlarını ortaya çıkartmak için bergamot; hoşgörü, iyi niyet ve hayal güçlerini dengelemek için de zencefil onların doğalanna iyi gelecektir.

Balık burcunda doğanlar kış soğuğu kaybolurken ilkbaharın ilk esintilerinin hissedildiği zamanda dünyaya gelir ve doğanın canlanmasının hareketini gösteren nergislerin kokusu da onları cezbedecektir .

Balık burcu bitkileri: Beyaz gül, su zambağı, inci çiçeği, hanımeli, yasemin, kabak, yosun, sünger, tüm su bitkileri.

Uyumlu kokuları: Şebboy, hanımeli, defne, tarçın, misk.

Balık kadını: Ihlamur, kamelya, lilyum, siklamen, helyotrop, ananas, gelincik, nergis, misk ve sedir kokuları.

Balık erkeği: Aromatik meyvemsi notalar: Aromatik bileşenler, sandal ağacı, tarçın, frenk üzümü, turunçgiller ve çilek kokuları.