Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Aslan burcu 2016 yorumu

indirBEŞİNCİ EV Aslan

Güneş

Keyif, zevk

Yaratıcı kendini ifade

Aşık olmak Oyunculuk

Başarılı Uygulama: Her yeni günü neşeyle bekleme. İnsanın

içsel süreçlerinin ifade edildiğinin somut delili olabilecek yaratıcı çıkış noktalarının geliştirilmesi. İlgi çekici yabancılarla ilk anda uyumlu ilişkiler oluşturma kapasitesi.

Başarısız Uygulama: Belirli zevk araçlarıyla kontrol edilemez, taciz edici ve kendini yok eden bağlantılar. Yaratıcılığı bloke etme. Gevşeme ve eğlenme yeteneksizliği.

Neşe – ona ne kadar derinden ihtiyacımız var! Onun yokluğu on yıl oruç tutmak veya oksijensiz geçen bir ay kadar ölümcül. Bu parıltı olmadan, solarız.

Yaşama ilgimizi yitiririz. Ölü bir yıldızın çevresinde dönen havasız bir dünya gibi soğuk ve mekanik oluruz.

Peki, neşeyi nasıl geliştirebiliriz? Nasıl muhafaza edebiliriz? Çoğu zaman yaşamın fazla yardımı olamaz. Vücudumuz ağrır. Ödenecek faturalar yığılır. Aptalca dramalar ilişkilerimizi bozar. Ve devletimizin başındaki, kudrete aç kişiler çevremizi sararak, sanki yeni bir video oyunundan söz ediyormuş gibi nükleer savaş planları yaparlar.

Bütün bu cehennemi şeyler karşısında, biz ile umutsuzluk arasında sadece bir güç bulunur. Bu güç keyiftir, zevktir. İnkar edilemez bir düzeyde, bizi dünyada tutan şey keyiftir. Ve keyif beşinci evin konusudur.

Bu evin geleneksel açıklamaları bir zevk düşkününün alışveriş listesi gibidir: partiler, sefahat, gönül maceraları, at yarışları, kumar, lükse düşkünlük. Bunlar elbette keyif vericidir. Ve belirli bir incelikle uyguladığımızda, bizi neşelendirirler. Ama bir de Michelangelo’nun Sistina Şa196

peli’ni bitirip, onu seyrederken kendini ne kadar iyi hissettiğini düşünün. Veya Buda’nın Bo ağacı altında otururken nihayet zihnini susturduğu anda duyduğu hazzı düşünün. Bunlar da keyiftir, ama kolay anlaşılmazlar. Bir insamn zihninden, bireyliğinden yükselirler.

Beşinci ev hazzm evidir. Ama onu doğru uygulayabilmek için, bütün zevklerin bedensel isteklere hizmet etmediğim unutmamamız gerekir. Yaratıcılık haz verir. Meditasyon neşelendirir. Doksan yaşmda kır saçlı bir kaptana “aşık olmak” mutluluk kaynağıdır. Bütün bu aktiviteler sanat üretmek, huzur dolu oturmak, yeni bir insan ilişkisi kurmak beşinci ev kapsamının bir kısmıdır.

Beşinci evden başarısız bir geçiş şaşmaz bir şekilde sadece bir tek zevke takılıp kalmayı, diğer hazları unutmayı içerir. Yılbaşı gecesi hatırlayamayacağınız kadar sarhoş olursanız hayatmız bundan zarar görmez. Hatta doğru yol üzerindeyseniz, daha da zenginleşebilir. Ama her gece sarhoş olursanız durum değişir. Hayatınız gözlerinizin önünde çökmektedir. Ve ufacık bir zevk bile alamazsınız.

Beşinci evimizde etkin olan burçlar ve gezegenler neşeyi koruma formüllerini sağlarlar. Bazısı bedensel, bazısı akla dayanan, bazısı bütünüyle ruhsal, belirli bir zevk kapsamını sembolize ederler. Hepsinin tadını çıkarmayı öğrenin. Bunların gerektirdiği beceriyi ve alışkanlıkları geliştirin. Bir tanesinden çok fazla istemeye karşı tetikte olun. Tümünü yaparsanız öldüğünüz anda bile yüzünüzdeki gülümsemeyi hiçbir şey silemez. Bu küçücük neşe çizgileri burnunuz ve gözleriniz kadar yüzünüzün bir parçası olurlar.

Başarısız olursamz yaşamımza gelen güzel şeyler bile işe yaramaz. Anlamadan bakar, yakalamayı beklersiniz. Veya onların üstüne atlar ve olduklarından daha fazla yapma çabası içinde onları ezersiniz. Her iki yolla da elinizde acıdan başka bir şey kalmaz. Neşe parmaklarınızın arasından bir balık gibi kayar gider.