Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Zihinsel Ve Fiziksel Olaylar

Zihinsel ve fiziksel olayların yan yana gidip birbirlerini etkiledikleri kavramı geniş bir taraftar kitlesi bulmaktadır. Menninger Kliniğinden Elmer Green ve arkadaşlan bu fikri bir psikofizyolojik ilke olarak formüle etmişlerdir:

“Fizyolojik durumdaki her değişiklik zihinsel duygusal durumlarda buna uygun bir değişiklikle birlikte bulunur, buna karşılık zihinsel  duygusal durumda bilinçli ya da bilinçsiz her değişiklik, fizyolojik durumda bir değişiklikle birlikte bulunur.”

Maharishi, “Bilincin herhangi bir durumu, sinir sisteminin buna karşılık bir durumunun ifadesidir ” derken bu kavramı önceden düşünmüştür. Bu ilke basit bir zihinsel tekniğin gerginliği azaltıp bireysel mutluluğu arttırmada nasıl bir payı olduğunu anlamamızda bir anahtar olmaktadır.

Bilincin bildiğimiz her üç durumunun uyanık, uykuda ve düşteözel fizyolojik karşıtlan ve yaşamımızda başlıbaşına bir değeri vardır. Bunun gibi araştırmacılar Transcendental Meditation’nin psikofizyolojik bütünlemeyi sağlamadaki büyük değeriyle birlikte farklı bir bilinç durumu yarattığım da belirtmektedirler.

Zihinsel Ve Fiziksel Olaylar

 

(2) Yorum Ekli

  1. sude14 Mayıs 2015 Cevapla
    Çok iyi
  2. FİLİZ10 Nisan 2014 Cevapla
    İSİM FALIM

10 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)