Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Yüksek Sesten Bıktınız Mı?

Yanınızda inanılmaz yüksek sesle cep telefonunda konuşan birisi var. Bu hem sizin hem de etraftakilerin canını son derece sıkıyor. Ya bunu yapmayı bırakacak ya da o telefonu alıp adamın bir tarafına sokacaksınız.

Birisi yüksek sesle konuşma hakkını kendisinde görüyor ve bu olayı başlatıyorsa sizin de buna hakkınız var demektir, bir farkla, etraftaki herkes sizin tarafınızı tutar.

SEÇENEK 1 DİNLEDİĞİNİZİ AÇIKÇA ORTAYA KOYUN.

İnsanlar konuşmalarının başkaları tarafından dinlendiğini fark ettiklerinde, seslerini alçaltmaya eğilimlidirler. Bu seçenekteki durumda, orada bulunanların tümü konuşmayı dinler ama adam o kadar aptaldır ki, bunun farkında bile değildir. Bu yüzden en azından bir kişinin onu dinlediğini açık edin. Onun karşısına geçin ve söylediği her şeye tepki verin. Kısa zamanda sizi fark edecektir. Bu durmanız anlamına gelmez. Ona gülümseyin ki bu bedava gösteriden hoşlandığınızı bilsin.

SEÇENEK 2 KONUŞMADAKİ ÜÇÜNCÜ KİŞİ OLUN.

Sanki telefonun diğer ucundaki kişiyle değil de sizinle konuşuyormuş gibi söylediklerine cevap verin. Telefonda yüksek sesle konuşan kişi; “Bütün bunları Jim’le konuştun mu?” dediğinde, “HAYIR! Jim’i görmedim. Haftalardır ortada yok. Üstelik lavuk Jim’de kim?” O sizi fark edene kadar durmayın ve sonrada size bir şey söyleyene yada telefonu kapatana kadar devam edin. Ardından Jim’in ne cehennemde olduğunu sorun… bir süredir kimse onu görmemiştir.

SEÇENEK 3 ONUN KONUŞMASI HAKKINDA KENDİ KONUŞMANIZ DA KONUŞUN.

Cep telefonunuzu çıkartıp birini arayın (veya arıyor gibi yapın) ve onun konuşması hakkında diğer kişiyle konuşun. Konuşmanızı yüksek sesle yapın. “Evet, şehirde trendeyim ve kedisinin mide sorunlarından bahseden şu kadın

bir türlü kahrolası çenesini kapatmıyor. Evet, çok yüksek sesli. Ateşli mi? Eğer ateşli olsaydı burada oturup seninle konuşur muydum?”

SEÇENEK 4 TELEFONUNU KULLANMAK İSTEYİN BU ACİL BİR DURUM.

Yanlış bir şey var. Sizin cep telefonunuz yok ve o kişi size telefonunu vermeli, yoksa birisi ölecek! Size telefonunu uzattığı anda, çağrıyı kapatıp ona geri verin. Ona, eğer telefonu vermeseydi, elinden kapıp sağ burun deliğine sokup sol delikten çıkartmış olacağınızı söyleyin. Ölebilirdi. Bu acil bir durumdu. Kriz önlenmiş oldu.

DANGALAKLIK ETMEYİN

Yüksek sesle konuşan siz misiniz? Etrafa sorun ya da siz telefonla konuşurken, binlerinin sizi bakışlarıyla kesip kesmediğini kontrol edin.

“Sizin için kimin mükemmel bir seçim olduğunu biliyor musunuz?” Bu aldatıcı bir soru. Öncelikle, bir başkası için mükemmel bir seçim olan hiç kimse yoktur. İkincisi, böyle birisi olsaydı ve onunla tanışmış olsaydınız, harika birisi olsaydı, o zaman o ana kadar çoktan harekete geçmiş olmaz mıydınız? Sadece biraz beyninizi tokatlıyorum. Her neyse, bu soru genellikle berbat bir kuruntunun habercisidir.