Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Yıllar geçiyor ama, esrarengiz olayların ardı kesilmiyor

1608, 27 Ağustos; Fransa, Martiniques adası İki uçan daire ada halkını 48 saat süreyle dehşete düşürüyor; kaybolduktan sonra arkalarından gökyüzünü kaplayan siyah bir bulut yükseliyor.
1743, Ağustos ve Evlül aylan; Fransa, Nis şehri Geceleri kızıl bir ışıkla parlayan bir göktaşı uzun süre şehrin kuzeybatısında görülüyor.

1838, Hindistan Ay kadar büyük, ucu kancalı, göz kamaştırıcı ışık saçan uçan bir ne sne görülüyor.
1879; 1 Ağustos; Fransa, Riviera Büyük boyda yuvarlak bir nesne gökyüzünde görülüyor; aynı ya da benzer bir uçan nesne 26 Eylül günü de görülüyor.

1871,1 Ağustos; Fransa, Marsilya Gümüş renginde yuvarlak bir uçan nesne limanın üzerinden geçiyor.
1873, A.B.D., Teksas, Boham kasabası Uçan bir nesne üç kez şehrin çevresinde dönüyor; aynı olay bir gün sonra Kansas’ta Fort Scott’ta tekrarlanıyor.

1877, 23 Mart; Fransa, Vence şehri 9 Ocak 1866 gününde görülen iki yanan daire şehirde panik yaratıyor.
1833, 5 Kasım Şili Işık saçan, ay gibi yuvarlak bir nesne Şili göklerinde birbuçuk saat kadar dolaşıp kayboluyor.
1833,12 Ağustos; Meksika Zacatacas gözlemevinin görevliler: denizin üstünde uçan, güneşin önünden geçen bir dizi ışıklı nesneyi tespit edip ilk de£a olarak resimlerim çekiyorlar.
1885, Bermuda Adaları Günlük bir gazete adaların üzerinden geçen kimliği bilinemeyen bir nesneye ait haber yayınlıyor.

1885, Türkiye, Ecjime Aydan daha büyük gibi görünen yuvarlak bir nesne şehrin üzerinden geçiyor.
1888, Yeni Zelanda Gökte büyük nr hızla ilerleyen yuvarlak bir nesne gorülüyor 1894, İngiltere, Kuzey Galles Amiral Ommanney u zun ve yassı bir balığa benzeyen, turuncu bir çıkıntısı o lan uçan daire gördüğünü bildiriyor.

1895, lskoçya Üçgen biçimli uçan bir nesne çeşitli yerlerde görülüyor.
1897, Nisan; A.B.D. Middle West’in birçok şehrinde teleskopla gökyüzünde dolaşan puro şeklinde, kanatlı bir nesne izleniyor. Uçan nesnenin bir özelliği rengârenk ışıklar saçmasıdır.
1907, 2 Temmuz; Vermont, Burlington kasabası Yaklaşık olarak 2 metre boyunda, koyu renkte bir uçan nesne kasabanın üzerinde bir süre hareketsiz kaldıktan sonra alevler saçarak gözden kayboluyor. Uçan nesne kaybolduktan sonra patlamalar duyuluyor.

1910, Ocak; A.B.D., Alabama Gümüş renginde uçan bir puro görülüyor.
1916,19 Temmuz; A.B.D., Virginia, Huntington Gece İlde upuzun, ışık saçan bir nesne dolaşıyor…
Bu çeşit örnekleri çoğaltmak, bunlarla sayfalar doldurmak çok kolaydır. Çoğu unutulmuş eski gazetelerin, artık hiç kimsenin karıştırmadığı dergeierin sararmış sayfalan arasında kalmış olaylardır bunlar. Yeniden denetlenmesi, araştırılması çok güç olan bu olayların bir kamı yanlış yorumlanmış olabilir; kimi daire, kimi puro, kimi gemi biçimindeki bu esrarengiz ve dehşet verici u çan nesneler doğal ya da atmosferik olaylar olabilir; görmedeki yanılmalar, hatta bütünüyle uydurulmuş, abartılmış olaylar da olabilir. Şu variri yıllar geçtikçe bu tür olaylann çoğalması. İlk örneklerin, çağımızda herkesi düşündüren bir sorunun ilk tohumlan olduğunu gösterir.
1916 1947 yıllan arasında Uçan Daireler, Kimliği Bilinmeden Uçan Nesneler ortada pek görülmezler. Birinci Dünya Savaşı sıralarında bir ara ortaya çıkarlar, sonra sayılan azalır; sanki uzay ziyaretçileri dünyayı kaderine ter ketmeyi daha uygun bulmuşlardır.