Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Yengeç burcu özellikleri

indirSorun Çözme
Dua ve meditasyon Yengeçlerin sorun çözmede kullandıkları en önemli iki yoldur. Yengeçler dengedeyken cevapları bulmak için dua eder ya da iç benliklerine sorular sorarlar. Ama dinlemeyi ve aldıkları cevaplara güvenmeyi öğrenmeleri gerekir. Güvenmek en zorlandıkları konudur. Kafalarında bir soru olduğunda, ister ilişkiler, iş hayatı isterse akşam yemekte ne yeneceği üzerine olsun, sakinleşip dikkatlerini toplamaları, kendilerine sorular sormayı ve içeriden gelecek cevabı dinlemelidirler.

Para
İnsanlar ve ilişkiler, Yengeçler için paradan daha önemlidir, o yüzden ekonomik olarak zor şartlarda, düşük kazançlı, hizmet odaklı işlerle uğraşırlar. Para onlar için bir öncelik olmadığı için, Yengeçler çoğu zaman özellikle bakmaları gereken aileleri olduğunda yeterli paraları olmamasından korkarlar. Bunun yanında sıkı çalışmalan ve yaptıkları fedakârlıklar şikâyet etmek, ıstırap çekmek ve bunları dramatize etmek maaşlarına zam istemekten daha kolaydır.

Başarı
Yengeçler başarılarını onları seven ve yardım edebildikleri insanlarla ölçerler. Arkadaşlarının sayısı ve kalitesi, evliliklerinin uzunluğu ve kalitesi, sevdiklerine karşı olan sadakatlerinin derecesi ve maneviyatlarına olan bağlılıkları onlar için hayatta en önemli şeylerdir.

Meslekler
Başkalarına yardım etmelerini sağlayacak her türlü meslek Yengeçlerin ilgisini çeker. Aynı zamanda evlerinde sevgi dolu, sıcak ve samimi bir ortam yaratmalarına fırsat verecek meslekleri de tercih ederler.
Yengeçlerin ilgisini çeken mesleklerden bazılan şunlardır:

Öğretmen, Eğitimci, Evlilik ve aile danışmanı, Hemşire, Çocuk bakımı uzmanı, Kâr amacı gütmeyen kuruluşta asistan ya da yönetici, Sekreter, Astrolog, Medyum, Ev kadmı, Kâhya, Garson, Sosyal yardım uzmanı, Psikolog, Ruhsal danışman.

Sağlık
Yengeçler enerjilerini vücutlarına fazla odaklamazlar, bu yüzden egzersiz yapmaya istekli değildirler. Posta kutusuna kadar yürümek normalde yapacakları en zorlu egzersizdir. Genelde vücutlarma nadiren enerji aktardıkları için, elleri ve ayakları genellikle soğuk olur. Yengeçlerin zayıf noktalarından biri boğaz bölgesidir. Boğaz sorunlarına sebep yıllar boyu akıtılan gözyaşları ve hıçkırıklardır. Aynca Yengeç burcu kadınlar göğüsleri ve üreme sistemleriyle ilgili sorunlar yaşayabilirler. Vajinal enfeksiyon, kramp, kist veya yumurtalık ya da göğüs kanseri gibi rahatsızlıklarla karşılaşabilirler çünkü sürekli kendileri, ilişkileri ve cinsellikleriyle ilgili suçluluk, öfke ve utanç duyguları taşırlar. Şişmanlık da, çoğu zaman çekici ya da seksi olduktan konusunda şüphe duyan Yengeçler için önemli bir sorundur.