Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Yedi Kart Tarot Açılımı “örnek okuma”

Yedi Kart Tarot Açılımı “örnek okuma”

Danışan tarot kartlarını karıştırsın ve sana geri versin. En alt sıra olan geçmişten başlayarak kartları ser. Sağdan başlayıp sol tarafa git. Sonra ikinci ve üçüncü dizileri ekle. Şimdi tekrarlayan temalarla kartları çalış. Önce her kartın anahtar kelimesini oku, sonra bunu bir hikâye haline getirmeye çalış. Başlangıçta bu sana zor gelebilir, ama kendine güvenin arttıkça daha kolay gelecektir. Bu okuma sağ taraftan başlayıp sola doğru gider, alt sıradan başlayarak sırasıyla en üst sıraya doğru devam eder.

 

 
Her sıranın ortasındaki kart “anahtar” kart olarak adlandırılır. Bu kart ilk üç kart ile o sıranın son üç kartı arasında karar verme konusunda yardımcı olabilir. İlk üç kartı bir öykü oluşturacak şekilde toparlamaya çalış. Son üç kart için de aynı şeyi yap.

 

 
Son sırayı yorumlarken (yani geçmişi), geçmiş zaman kipi kullan çünkü bütün bu deneyimler daha önce yaşanmış ve bitmiştir. En üst sıra geleceği söylerken orta sıra şu anda danışanın yaşamında neler anlatır. Bütün sıralar birbiriyle bağlantılıdır ve sen şimdi ve gelecekte nelerin olacağını görebilirsin.
Gevşe ve bilgilerin sana ulaşmasına izin ver. Anahtar kelimeleri hatırla!

Yedi Kart Dağılımının Örnek Okuması

Bu, Aslan burcu Melike için yapılmış bir tarot falı okumadır. İşi ve kişisel ilişkisi hakkında bir karar vermek istiyordu. Dağılımda Güneş kartının ters açıldığını gördük; Güneş Aslan burcunun yöneticisi olduğu için, bu kartın ters açılması enerji, neşe, dürüstlük ve heyecan eksikliğini gösterir.
Beş büyük arkana ve iki tane saraylı kart var. Dağıtılan kartların üçte biri diğer insanları ve onların Melike’nin hayatı üzerindeki etkilerinden bahseder. Uç tane kupa kartı vardır ki bu da aşkın odak noktası ya da duygularıyla ilintili olmadığını ifade eder.

Melike’nin kartları şu şekilde açılmıştı:

Değnek Prensi Ters: Melike özgürlüğünün kısıtlandığını hissediyor. Hoşlandığı her şeyi yapabilmeyi istiyordu, ama iş ve/veya sosyal hayatında kendini engellenmiş (boşa çaba göstermiş) hissetti.
İmpamtoriçe Ters: Melike geçmişte kendini yaratıcı biri gibi hissetmiyordu. Çocuğunu kaybetmiş ve tam olarak kendini toparlayamamıştı. Üstelik evliliğini yürütemediği için de mutsuzdu.

Para Altılısı Ters: Evliliği süresince parasal konuda sıkıntısı vardı. İlişkisi maddi açıdan istikrarlı bir temele oturmamıştı. Başkalarının onun için karar vermesine izin vermek zorundaydı.

Değnek Ası (Anahtar Kelime): İş hayatındaki yenilikler ve sosyal aktiviteler onun dikkatini başka yöne çevirdi. Hayatma yeni insanlar girdi ve yönünü değiştirdi. Yeni kararlar aldı ve kocasmdan boşandı.

Aziz: Melike bir zamanlar ilişkisine güvenmişti. Evliliğinin ve hamileliğinin yolunda gideceğine emindi. Koşullar ne olursa olsun yaşadıklarını kabul etti.

Kılıç Dokuzlusu: Sonra kriz dönemi geldi. Depresyona girdi ve ne yapacağını bilemedi. Her şey çok umutsuz görünüyordu. Bebeğini kaybetti ve kocası ona bu konuda çok fazla yardımcı olmadı.

Ermiş Ters: Melike yardımı kendi içinde aramadı. Zihnini kapattı ve tecrübelerinden yararlanmadı, aklını kullanmadı. Onu dinlemeyen eşine elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştı.

Değnek Altılısı Ters: Melike’nin şu an aldığı kararlar olumlu değil, işinde veya sosyal aktivitelerinde elde edeceği bir başarı yok. Yaşamını etkileyecek kararları almak için başkalarını bekliyor olabilir.

Kılıç Kralı: Bu kart ikizler burcundan otorite sahibi ya da avukat olan bir erkeği ifade eder. Melike’nin patronu Terazi burcudur ve ikizler burcuyla aynı gruba yani hava grubuna dâhildir. Patronu ona yardımcı olabilir.

Kupa Ası: Yeni bir aşk başlangıcı veya duygusal bir ilişki olabilir. Yeni bir ilişkisi olacak veya yeni bir eve taşınacak. Melike bu kez daha dengeli ve daha huzurlu. Artık sezgilerini kullanıyor olabilir.

Güneş Ters (Anahtar): Bu aralar Melike’nin enerjisi düşük. Yaratıcılığını kullanamadığının farkında. İlişkisinde veya işinde sınırlanmaktan korkuyor olabilir. Egosunun güçlendirilmesi ve iyi bir iş çıkartabilmesi için de onaylanmaya ihtiyaç duyuyor. İlgi çekip takdir almadığı sürece kendini mutsuz hissediyor.

Kılıç Üçlüsü: Melike sorun ve sıkıntılarını kendisi yaratıyor. Çevresindeki, kıskançlık, yalancılık, sahtekârlık ve adiliklerle mücadele ediyor. İş arkadaşları tarafından sırtından bıçaklandığını hissediyor.

Kılıç Yedilisi: Melike mantıklı düşünerek hayatmı kontrol etmeye çalışıyor. Geçiş süreci yaşıyor. Yeni bir ilişki arzuluyor, ama şu ankierkek arkadaşını
da incitmekten korkuyor. Hayatmda yeni gelişmelerin olmasına fırsat vermek istiyorsa eski alışkanlıklarından kurtulmak zorunda.

Para Onlusu Ters: Melike’nin parasal durumunda bir değişiklik olmayacak. Gelirini işinden sağlayacak. Şans oyunları ya da miras yoluyla beklenmedik bir kazanca sahip olmayacak.
Gelecek (Sağdan Sola Doğru)

Para İkilisi Ters: Melike parayı idare etmekte sorunları olan müsrif bir kişidir. Her zaman çalışabileceğini ve ihtiyacı olan parayı kazanabileceğini hissediyor. Aslan insanları genellikle çok cömerttir ve Melike’nin konuşmalarından onun da bu konuda istisna teşkil etmediği anlaşılıyor.

Kupa Üçlüsü: Melike, mutlu ve yaratıcı olmayı ve iş hayatında özgürce seyahat edebilmeyi istiyor. Partilere, sinemaya ve tiyatroya gitmekten hoşlanıyor. Mutlu olaylarla ilgili davetler alacak. Tekrar evlenmeyi ve çocuk sahibi olmayı umut edebilir.

Kılıç Kraliçesi Ters: Melike, bekâr kalmak istemiyor. Onun yaratıcı dürtüleri iş hayatını ve seksi de içeren keyifli bir yaşamı kapsar. İlişki kurmaya ihtiyacı vardır. Bu kart bir Terazi kadınını (olumsuz anlamda) ya da Terazi erkeğini işaret eder. Patronu bir Terazi erkeği.

Değnek Beşlisi (Anahtar): Melike iş hayatına ve sosyal yaşantısına güveniyor. Egosunu tatmin etmek için birtakım şeyler istiyor. Ancak çalışma arkadaşları işleri kendi yöntemlerine göre götürmek istiyorlar ki bu da aralarında çok fazla çekişme yaratabilir. Danışan, hayatın sürekli bir değişim içinde olduğunu ve herkesin günün birinde yıldız olma şansının bulunduğunu anlayacaktır.

Kupa Beşlisi: Melike romantik ve aşka inanan bir kişidir. İnancını pozitif veya negatif ilişkilere girerek sürdürür. Bu kart “dökülen sütün ardından ağlamak” anlamına gelir. Melike hâlâ geçmişte yaşadıklarının etkisi altında, mutlaka bunlardan kurtulmak zorunda.

Kılıç Altılısı: Melike artık sorunlarını ve sıkıntılarının farkına varıp bu konularda karar almalıdır. Ya kalıp sorunlarla yüzleşecek ya da kaçacaktır. Muhtemelen yakında deniz kenarı olan bir yere seyahat yapmayı düşünüyor.

Büyücü: Bu, sıradaki son karttır ve çok önemlidir. Bu kart Melike’nin hayatında yeni başlangıçlar olacağını ve yeni adımlar atacağını söylüyor. Hem kişisel hem de toplum içindeki yaşantısıyla ilgili olarak rehberlik almak için meditasyon yapmaya ve düşünmeye ihtiyacı var.

Özet
Bu dağılımda çok fazla kılıç kartı açıldı. Bu da danışanın sağlıkla ilgili sorunları olabileceği anlamına gelir. Aslan burcu olan Melike, diğer insanlarm zayıflıklarını görmesini isteyemeyen güçlü ve azimli bir tiptir. O, bağımsızdır ve bağımlı olmaktan korkar, ama sağlıklı bir ilişkiye sahip olmak için ikisi arasında bir denge bulmak zorundadır. Onu aynı tarzda olumsuz ilişkilere sokacak türden eski davranış biçimini değiştirmeli. Bunu da meditasyon yaparak ve gerçekten hayatını değiştirmeyi arzulayarak yapabilir.

 

 
Danışan bütün ilişkilerinde, özellikle de ikili ilişkilerinde dürüst olmalıdır. Aklım toplayıp hayatta gerçekten ne istediğine karar vermeli ve bunu gerçekleş tirmelidir. Bu karar onun sağlığım ve yaşamım daha iyi bir noktaya doğru götürecektir. Aslan burcundan olan insanlar çocuklarla iyi zaman geçirir, hayattan zevk alır ve yaratıcılıklarını kullanırlar. Aslan burcu olan Melike bu tanıma aynen uyuyor.

(2) Yorum Ekli

  1. MELEK30 Haziran 2014 Cevapla
    eşim neden böyle yapıyor benden soğumuş olabilir mi onu aramalı mıyım aramasını mı beklemeliyim yoksa inceldiği yerden kopsun mu
  2. nilüfer31 Mart 2014 Cevapla
    bu işimden ayrılmam hayırlımı

20 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)