Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Yay Burcu Tipik Özellikleri

indir (1)YAY 22 Kasım 21 Aralık

Yaylar yaşam güçlerini farklı deneyimler toplayarak farkın dalık geliştirecek davranışlardan alırlar. Gezerler, okurlar, farklı çevrelere girerler.

Yay burcunun bulunduğu 9. ev uzak yolculukları, farklı kültürlere ait felsefeleri ve yüksek eğitimi simgeler. Klasik astrolojide de Yay insanları gezgin, filozof ve öğrenci olarak bilinir. Gezgin yeni yerlerde, coğrafyalarda dolaşır; filozof yeni ve uzak felsefelere ilgi duyar, sezgisel olarak bilincini geliştirmeye ve evrenin temel kurallarını anlamaya çalışır; öğrenci, zihinsel uyarılarla yeni bilgilere ve bakış açılarına ulaşmaya çalışır. Yaşamın anlamını kavramak, gerçeğe ulaşmak ve evrende kendi yerini belirlemek Yayların işidir. Yaylar yolculuklar yapabilecek kadar enerji yüklüdür, farklı bakış açıları geliştirebilecek kadar açık görüşlüdür. Mutlaka yüksek öğrenimi kullanmasa da dersler, kurslar veya kitaplarla kendini eğitir. Deneyim Yaylar için neredeyse gereksinimdir. Deneyimlere açıktırlar. Hayatı serüven gibi yaşarlar.

Güvence, yerleşiklik duygusu ve tatmini sağlayan her şeye yabancıdırlar. Yaylar doğuştan kişisel özgürlüklerine düş kündür. Yani bir anlamda doğal bir gezme, öğrenme özgürlüğü ile doğarlar. Yaşamı tatil modunda sürdürürken keyifli ve dertlere takılıp kalmayan bir tablo çizerler. Kendi ideallerine inanırlar ve bu güçle hareket ederler. Öyle çok inanırlar ki bu onların yakıtı olur. İnanç konusu bazen de Yayların başına bela olur. Kararsızlık ve kuşkunun ne olduğunu bilmeyen Yaylar için inanç aşırı iyimserlik ve saflık kılığına bürünebilir. Özgürlükleri aniden ellerinden gidebilir. Güçlü inanç, mizah yeteneği, restleşmeler Yaylara uygun, hayatı dolu dolu yaşatan özelliklerdir.

Bunlar aynı zamanda Yayların en çok kaybettiren özellikleridir. Kayıplar en çok özel insan ilişkilerinde ortaya çıkar. Bir heves olarak başlayan her durumu kolaçan etmeden, emin olmadan, zaman tanımadan kalkışmamak gerektiğini Yaylara kim öğretebilir ki? Belki kendi yaşadıkları deneyimler.

Yakın ilişkilerine sonsuza dek sürecekmiş gibi başlangıç yapan, ama hevesini aniden kaybeden başka bir burç daha yoktur. Devamlılığı olan ilişkilerinde heyecan verici bir yolculuk olabileceğini anlayabilirse boşanmalardan, ani bitişlerden, kaçamaklardan, yalnızlıktan ve suni ilişkilerden kurtulabilir.

Belli bir süre Yayların hayatında olabilirsiniz ancak zekânız işlek, mantığınız keskin değilse ve siz bir entelektüel birikime sahip değilseniz, kalıcı olmanız, aşkını korumanız mümkün değildir.

Yay’ın ideal eşi olmak için bağımsızlığa önem veren, kendi ayakları üstünde durabilen, kendi ilgi alanlarını yaratabilmiş, sağlam dostluklar kurabilmiş, sonsuz değişime açık, çocuksu kıskançlıklardan uzak biri olmak gerekir. Bu koşullardaki bir eşle Yay insanı paylaşıldıkça derinleşen, zenginleşen deneyimlerle tanışabilir.

2015 Para, mal, mülk alanlarında yılın en şanslı burcusunuz!

2015 Tamnmak istiyorsanız 2015’da şans bulacaksınız!