Faydalı Bağlantılar
Tarot Falı | Tarot Falı Bak | Fal Bak

Tarot Falı


Yay burcu özellikleri

indir (1)Olabileceğim her şeyi olmayı istiyorum.

Katherine Mansfield: bir Yay burcu

Yay burcu çekicilik burcunda doğmuştur. Zeki ve popülerdir ve partilere ve büyük sosyal toplantılara katılmayı çok sever. Dikkate değer bir kolaylıkla dostluk kurabilir ve insanlar genellikle onun yanında kendilerini rahat hissederler. Oldukça toplumsal bir yaratıktır ve başkalarının iyiliği ve etkinlikleriyle gerçekten ilgilenir. İnsan doğasından iyi anlar ve onun öğüt ve düşüncelerine sık sık başvurulur.

Yay burcu çok çalışkan ve gayretlidir. Aynı zamanda düş gücü çok geniştir ve hiçbir zaman fikir sıkıntısına düşmez. Ancak, bazen düşüncelerini olabildiğince geliştirmek için gereken kendine güvenin gerçekten de eksikliğini duyar ve bu da sıklıkla hak ettiği tanınma ve itibarı korumasını zaman zaman önleyebilir.

Yay burcu çok dikkatlidir ve Yay burculerden pek çok mükemmel yazar ve gazeteci çıkmıştır. Yay burcu aynı zamanda personel ve halkla ilişki alanlarında ya da onu insanlarla ve medyayla ilişkiye geçiren herhangi bir işte de üstün başarı gösterir. Yetenekleri özellikle kriz zamanlarında takdir edilir, çünkü inanılmaz derecede güçlü bir nefsini koruma duygusuna sahiptir. Zor bir durumdan kurtulmak için çare arama durumu sözkonusu olduğunda, Yay burcu kesinlikle çözüm getiren kişidir.

Yay burcu pek çok hareketin olduğu yerde olmayı sever ama kendini çok bürokratik ya da kısıtlayıcı bir çevrede bulacak olursa, disiplin ve kurallar için çok titizlenebilir.

Aynı zamanda bir tür fırsatçıdır ve sürekli olarak zenginliğini ve yaşam tarzını geliştirebileceği yolların arayışı içindedir. Bir fırsatı çok seyrek elinden kaçırır ve o kadar çok plan ve programa dahil olabilir ki, bazen enerjisini boşa harcar ve sonuçta çok az şey elde eder. Aynı zamanda oldukça saftır ve kendinden daha az titiz insanlar tarafından aldatılabilir.

Yay burcu’nin başka bir özelliği paraya yönelik tavrıdır. Çok tutumludur ve bazılarına biraz cimri görünebilir. Bunun nedeni parasını tamamen aile içinde tutmayı sevmesidir. Eşine, çocuklarına, yakın arkadaşlarına ve akrabalarına karşı çok cömert olabilir. Aynı zamanda kendine karşı da cömert olabilir, çünkü hoşuna giden herhangi bir lüks ya da nesneden kendini yoksun bırakması genellikle .olanaksızdır. Yay burcu aynı zamanda çok aç gözlüdür ve adı çıkmış bir istifçi de olabilir.

İsraftan nefret eder ve hiçbir şeyi atmayı istemez. Zaman zaman oldukça gözü doymaz biri de olabilir ve bedava bir yemek ya da bir davete yedek bir bileti çok ender biçimde reddeder.

Yay burcu, bazen biraz düşüncesiz olabilse de, iyi bir konuşmacıdır. Başkalarını aşırı derecede eleştirebilir dürüst ve yansız olmak gerekirse, Yay burcu muhteşem bir eleştirmendir ve bazen gizli bilgiyi kendi çıkan için kullanacaktır. Ancak, Yay burcu’nin çok parlak ve dayanılmaz bir doğası olduğu için, çoğu insan onun ufak düşüncesizliklerini bağışlamaya razıdır.